Zapraszamy na kolejne spotkanie w Klubie Publicystyki Kulturalnej SDP, które odbędzie się jak zwykle w pierwszą środę miesiąca, czyli 1 marca 2017 roku, o godz. 16:00, w Sali klubu „Cudzysłów” (sala B, multimedialna). Spotkanie będzie się składało z dwu części. W pierwszej nastąpi promocja książki naszej koleżanki, pani Marzeny Bauman-Bosek, pt. „Drogą z piekła. Fascynacje Kazimierza Boska”, wydaną przez Wydawnictwo „Bellona”, które zapewni promocyjną, jak należy sądzić, sprzedaż książki.

1 marca to Dzień Żołnierzy Wyklętych, ustanowiony przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W jakiś sposób, choć w innym sensie, niż jest to przyjęte, Kazimierz Bosek też był „żołnierzem wyklętym” czy może „przeklętym”, ponieważ jako syn oficera przedwojennej Policji Państwowej został przymusowo wcielony do wojska i zmuszony do pracy w kopalni, skąd dzięki łutowi szczęścia zdołał się wydostać, zanim doszło do tego, że mógłby, jak wielu jego kolegów, stracić zdrowie lub nawet życie.

W drugiej części spotkania, żeby uczcić święto żołnierzy powstania antykomunistycznego lat 1944-1956, wyświetlimy film dokumentalny Aliny Czerniakowskiej pt. „Jeszcze się Polska o nas upomni” (41’22”). Zapraszaliśmy p. Czerniakowską na to spotkanie, lecz tego dnia właśnie jest w Radomsku, na wcześniej ustalonej projekcji swoich filmów.

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Poprzednia wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: http://old.sdp.pl