Pojawia się szansa na dobry portal sdp.pl. Propozycję zgłosił dziennikarz i dokumentalista filmowy Grzegorz Mika. To autor świetnie władający piórem, mikrofonem i kamerą.

   Redaktor Grzegorz Mika pochodzi ze Świętochłowic. Stąd jego ród i wielopokoleniowa rodzinna tradycja hutnicza. To prawdziwy self made man, w hucie „Florian” budował Solidarność, potem wieloletnim wysiłkiem, ciężką pracą stworzył zespół i Śląską Telewizję Miejską.

   Dysponuje fachową, mobilną grupą realizatorów i sprzętem na najwyższym poziomie.

   Portal sdp, dosłownie od zaraz, mógłby stać się ważną dla środowiska redakcją:

1. Codzienny serwis informacyjny o wszystkim co dzieje się w stowarzyszeniu i środowisku - w centrali i w oddziałach. Po prostu portal zacząłby pracować jako normalna redakcja z żywą i ciekawą publicystyką - artykuły, wywiady, felietony.

   To musi być portal otwarty dla ludzi mających coś istotnego do powiedzenia. Szczególnie hołubione powinny być głosy krytyczne. Bo te są przede wszystkim czytane i nadają sens dziennikarskiej działalności. Premiowane winny być polemiki i indywidualne pomysły twórcze. Wyceny transparentne.

2. Posiadana przez Śląską Telewizję Miejską filmowa baza techniczna i długoletnia praktyka redaktorów pozwoliłaby uczynić portal sdp atrakcyjną wizualnie elektroniczną gazetą i skutecznie konkurować na trudnym rynku. 

   Propozycja redaktora Mike, którą wysłał w ubiegłym tygodniu do zarządu głównego nie doczekała się uczciwego rozpatrzenia. Przedstawiam więc ją w całości:

   Propozycja powyższa skazana jest na sukces, o ile ludzie zawistni nie będą jej torpedować. Jest nas trzynaścioro w zarządzie głównym. Spróbujmy zło dobrem zwyciężyć!

 

   12 II 2018                                              Stefan Truszczyński 

 

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Poprzednia wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: http://old.sdp.pl