PRAWO

 

"Wprost" bez zarzutu

Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił w całości powództwo Sławomira Neumanna przeciwko "Wprost". Pozew polityka PO dotyczył cyklu artykułów z 2014 r., opisujących nieprawidłowości w służbie zdrowia. Neumann był wówczas wiceministrem zdrowia.

Źródło: „Wprost”

 

LUDZIE, INSTYTUCJE

 

Dorota Gawryluk rezygnuje z kierowania "Wydarzeniami" Polsatu

Dorota Gawryluk z końcem 2016 roku rezygnuje z kierowania programem informacyjnym Polsatu pt. "Wydarzenia". Będzie miała nowy program publicystyczny, który wejdzie na antenę wiosną. Nadal będzie też prowadziła główne wydania "Wydarzeń". Szefową tego programu Gawryluk została w końcu lutego 2016 roku. Była odpowiedzialna za trzy wydania programu: główne o 18:50, popołudniowe o 15:50 i wieczorne o 22. Od stycznia "Wydarzenia" nie będą miały osobnego szefa redakcji.

Źródło: Press.pl

 

"Wyszehradio" - nowa audycja PR1 we współpracy z nadawcami z V4

W niedzielę 1 stycznia 2017 roku o godz. 20:30 na antenie radiowej Jedynki zadebiutuje audycja "Wyszehradio" powstająca przy współpracy Polskiego Radia z nadawcami publicznymi krajów Grupy Wyszehradzkiej. Wspólny projekt nadawców V4 ma na celu promowanie wiedzy o kulturze, społeczeństwie i zagadnieniach polityczno-gospodarczych krajów Grupy, a przez to przybliżenie społeczeństw.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

UOKiK sprawdza, jak Facebook zbiera dane

Zdaniem UOKiK praktyki Facebooka mogą naruszać prawa konsumentów. Po wstępnym sprawdzeniu wzorców umów i regulaminów wszczęto postępowanie w sprawie sposobów gromadzenia, przechowywania i udostępniania danych użytkowników. UOKiK prowadzi postępowanie w sprawie irlandzkiej spółki Facebooka, a nie centrali w Kalifornii, gdyż to Facebook Ireland jest "stroną umów zawieranych przez polskich konsumentów". Fb zapowiedział, że postara się jak najszybciej opublikować stanowisko w tej sprawie.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”

 

Agora przejmuje wydawanie "Skarbu" od RASP. Będzie nowy naczelny

Agora pracuje nad pierwszym przygotowanym przez siebie numerem miesięcznika "Skarb", który jest bezpłatnie dystrybuowany w drogeriach sieci Rossmann. Do projektu ma być przypisany nowy redaktor naczelny. Do sklepów pismo trafi prawdopodobnie w lutym 2017 roku. Poprzednio na zlecenie Rossmanna pismo przygotowywało wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska - pod kierownictwem Agaty Młynarskiej, która od 2013 roku do października br. była redaktor naczelną.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Weronika Zaguła wśród prowadzących "Cztery strony" w TVP Info

Weronika Zaguła, szefowa publicystyki Radia Plus, dołączyła do grona gospodarzy programu "Cztery strony" w TVP Info. Po raz pierwszy poprowadziła program w środę 28 grudnia. Będzie gospodarzem "Czterech stron" raz w tygodniu. Zaguła, zastąpi Magdalenę Uchaniuk z Radia Wnet, która poszła na zwolnienie lekarskie.

Źródło: Press.pl

 

"Wieczór płytowy" wraca antenę Polskiego Radia

Kultowa audycja "Wieczór płytowy" wraca na antenę Polskiego Radia. Program emitowany będzie w każdą niedzielę, od 1 stycznia w radiowej Dwójce. Audycję prowadzić będą Tomasz Szachowski, Przemysław Psikuta i Krzysztof Dziuba. Każdy odcinek trwać będzie od 22.00 do północy.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Wirtualna Polska promuje już nie tylko portal, ale też telewizję

Grupa Wirtualna Polska rusza z kolejną odsłoną kampanii wizerunkowej, tym razem pod hasłem "Wiele nas łączy w Polsce. Wirtualnej Polsce. Teraz także w telewizji". W nowej kampanii Grupa WP podkreśla, że poza portalem ma też telewizję. Działania będą realizowane do końca stycznia 2017 roku. W spocie pokazane są m.in. Światowe Dni Młodzieży oraz Czarny Protest.

Źródło: Press.pl

 

Norwegia rezygnuje z analogowego radia, stawia na radio cyfrowe

Od 11 stycznia 2017 roku w Norwegii rozpocznie się proces wyłączania analogowych odbiorników radiowych na częstotliwościach UKF. Słuchacze będą musieli przełączać się na nadawanie cyfrowe (DAB). Decyzję o przejściu radiofonii z emisji analogowej do cyfrowej podjął norweski rząd. Sygnał FM będzie wyłączany etapami, najpierw od 11 stycznia w regionie Nordland, a później na południu kraju. Niektóre stacje będą mogły nadawać analogowo nawet do 2022 roku.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Polskie służby wysyłają do Facebooka coraz więcej wniosków o ujawnienie danych właścicieli profili

W pierwszej połowie br. polskie służby złożyły 991 wniosków o ujawnienie danych właścicieli profili na Facebooku. To wzrost o 62 proc. w porównaniu do poprzedniego półrocza - wynika z opublikowanego przez Facebook "Raportu dotyczącego nakazów od instytucji państwowych". Odsetek nakazów skutkujących ujawnieniem danych wyniósł 44,61 proc. Fb może ujawnić organom ścigania m.in. adresy IP i miejsca logowania użytkownika, jego adres e-mail, numer karty kredytowej, zdjęcia lub wysyłane wiadomości.

Źródło: Press.pl

 

PW

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Poprzednia wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: http://old.sdp.pl