11 stycznia 2017 r. zmarł nagle Zygmunt Moszkowicz, zastępca redaktora naczelnego portalu Interia - przyjaciel, mądry nauczyciel, dobry duch i nadzwyczajny człowiek. Miał 61 lat.

Zygmunt Moszkowicz ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą oraz podyplomowe studium dziennikarskie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracował w studenckim Radiu Centrum, Ośrodku Kultury Scena Ludowa, a od 1990 r. jako sekretarz redakcji w „Czasie Krakowskim”. Współpracował z Super Expressem.

Prawie od samego początku – od 2000 r. - współtworzył Interię. Zaczynał jako redaktor serwisu Fakty, organizując całą redakcję portalu. Był sekretarzem redakcji, dyrektorem serwisów informacyjnych, a następnie przez wiele lat zastępcą redaktora naczelnego i szefem zespołu wydawców strony głównej.

Służył radą i doświadczeniem, niestrudzenie uczył kolejne pokolenia młodych dziennikarzy, nie tylko w Interii, ale również na Uniwersytecie Papieskim im. Jana Pawła II w Krakowie, którego był wykładowcą. Starszym stażem koleżankom i kolegom nie pozwalał spocząć na laurach – dopingował ich i mobilizował do doskonalenia warsztatu.

- Dla Zygmunta zawsze najważniejszy był człowiek. Nigdy się nie uląkł, ani nie uchylił, gdy ktoś potrzebował pomocy. Był z nami od zawsze i na zawsze z nami zostanie – mówi Krzysztof Fijałek, redaktor naczelny Interii.

Zygmunt Moszkowicz był członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, delegatem na zjazdy organizacji oraz członkiem władz oddziału krakowskiego SDP. Działał z zarządzie oddziału, a w obecnej kadencji przewodniczył pracom jego komisji członkowskiej.

Fot.: Remigiusz Załucki (Interia)

http://rzeszow.tvp.pl/28645806/pozegnanie-zygmunta-moszkowicza-wspoltworcy-portalu-interia

Udostępnij
Tagi:
Komentarze
Disqus

Poprzednia wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: http://old.sdp.pl