Pracownik TVP Info zwolniony za publikację wulgarnego tweeta o Hannie Gronkiewicz-Waltz

Telewizja Polska rozwiązała umowę z osobą odpowiedzialną za wulgarny wpis o Hannie Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy - poinformował Jacek Kurski, prezes TVP. Sprawa zaczęła się w maju br., gdy w programie "Woronicza 17", emitowanym przez TVP Info, pojawił się wpis z Twittera, zawierający wulgarną sugestię względem prezydent Warszawy. TVP Info zdecydowała najpierw o zawieszeniu odpowiedzialnego za wpis pracownika. Na tym się jednak nie skończyło.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Skok na brytyjskiego "Skya" zablokowany co najmniej do 2018 roku

Kontrolowany przez Ruperta Murdocha gigant "21st Century Fox" planuje przejąć największego dostawcę telewizji płatnej w Wielkiej Brytanii. Za "Sky" skłonny jest zapłacić 15 mld dol. Brytyjski rząd jest przeciwny. Minister kultury dała czas miliarderowi do 14 lipca na przedstawienie dodatkowych szczegółowych zapisów, chroniących niezależność "Sky". Termin minął, a sprawa została przekazana do rozpatrzenia przez brytyjski urząd antymonopolowy (CMA). Jak szacuje Fox, CMA będzie zwlekał zajęciem się wnioskiem i zablokuje przejęcie co najmniej do 30 czerwca 2018.

Źródło: Money.pl

 

Ambasada Turcji świętowała "uratowanie demokracji" na łamach polskiej prasy

W weekendowym wydaniu (14-16 lipca br.) "Dziennika Gazety Prawnej" (Infor Biznes) ukazało się ogłoszenie ambasady Turcji. Upamiętniało ono "zwycięstwo nad próbą przewrotu" 15 lipca 2016 roku. Ogłoszenie ukazało się także w niektórych wydaniach "Gazety Wyborczej" (Agora) oraz w piątkowym wydaniu "Rzeczpospolitej".

Źródło: Press.pl

 

Zmiany w "Przeglądzie Sportowym"

"Przegląd Sportowy" (Ringier Axel Springer Polska) lekko odświeżył layout papierowego wydania - zmiana grafiki i czcionki. Pojawił się też nowy, cykliczny dodatek reportażowy. Za zmianę odpowiada nowy redaktor naczelny pisma, Przemysław Rudzki.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Natalia Rzewińska została redaktor prowadzącą serwis Wprost.pl

Natalia Rzewińska została nową redaktor prowadzącą serwis Wprost.pl. Zastąpi na tym stanowisku Marcina Lisa. Rzewińska od dwóch lat związana jest z redakcją Wprost.pl, w której współpracowała m.in. przy wprowadzaniu nowego layoutu i wdrażaniu zmian technologicznych, jest również wydawcą serwisu.

Źródło: Press.pl

 

Krystyna Pawłowicz apeluje do KRRiT

Krystyna Pawłowicz za pośrednictwem swojego konta na Facebooku zwróciła się do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, apelując o podjęcie działań. Posłanka PiS oburza się medialnymi artykułami donoszącymi o organizowanych przez opozycję protestach. Uważa, że krytyka działań jej partii jest przesadzona.

Źródło: Wprost.pl

 

Legię w eliminacjach Ligi Mistrzów obejrzało prawie 1,7 mln widzów

Mecz Legia Warszawa - IFK Mariehamn, rozegrany w ramach eliminacji do Ligi Mistrzów, obejrzało na antenach Telewizji Polskiej prawie 1,7 mln widzów. W Jedynce mecz emitowany 12 lipca od godz. 20 oglądało 1,5 mln widzów, co dało tej stacji udział 11,9 proc. w grupie ogólnej i pozycję lidera pasma. Mecz był też transmitowany w TVP Sport - przyciągnął tam 179 tys. widzów, co dało stacji 1,4 proc. udziału.

Źródło: Press.pl

Oprac. Piotr Wolniewicz

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Poprzednia wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: http://old.sdp.pl