Oddział Warszawski Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich 24 lutego 2018 r. wybrał nowe władze. Prezesem został dziennikarz telewizyjny i reżyser filmów dokumentalnych Zbigniew Rytel.

Do pięcioosobowego Zarządu Oddziału weszli jeszcze: dziennikarka prasowa, od wielu lat działająca w SDP - Hanna Budzisz, Anna Popek i Elżbieta Ruman z TVP, fotograf Jacek Herok oraz dziennikarz emigracyjny i wydawca – Piotr Jegliński.

Zbigniew Rytel jest z wykształcenia historykiem, dziennikarzem i menedżerem (absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Texas Tech University w USA). Był stypendystą Kongresu Stanów Zjednoczonych. Przygotowywał materiały dla CNN. Menedżer w komercyjnych telewizjach, od kilkunastu lat w TVP. Autor nagradzanych wielokrotnie filmów dokumentalnych o polskich sportowcach. Sam odnosił sukcesy jako reprezentant Polski w lekkiej atletyce.

W Stowarzyszeniu od 1999 r., a przez ostatnie dwie kadencje był członkiem Zarządu Głównego SDP.

Nowy Prezes OW SDP chciałby pomagać dziennikarzom w rozwoju zawodowym i wspierać ich w staraniach o lepsze warunki zatrudnienia. Planuje m.in. pozyskać środki na programy szkoleniowe.

Walne Zebranie OW SDP wybrało również pozostałe władze Oddziału na trzyletnią kadencję.

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Poprzednia wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: http://old.sdp.pl