Jedno z ostatnich spotkań w ramach cyklu imprez „Maja na Foksal” poświęcone będzie zmarłej niedawno ś.p. Oldze Johann. W środę, 13 czerwca o godz.  18.00 w Domu Dziennikarza przy  Foksal 3/5, obejrzymy film Marii Dłużewskiej „Patrzę na Ciebie Warszawo”.

Olga Johann była wieloletnią radną Sejmiku Województwa Mazowieckiego i Rady Miasta Warszawy, od 2014 r. pełniła funkcję wiceprzewodniczącej Rady Miasta. Podejmowała liczne inicjatywy, mające na celu przywrócenie dobrej pamięci Żołnierzy Wyklętych – m.in. dzięki jej wysiłkowi, jedna z ulic na warszawskim Bemowie przyjęła nazwę Żołnierzy Wyklętych. W latach 80. wspólnie z mężem Wiesławem Johannem wspierała działania opozycji antykomunistycznej. Oboje prowadzili otwarty dom, w którym udzielali pomocy, porady i pocieszenia wszystkim prześladowanym.

Film „Patrzę na Ciebie Warszawo” w reżyserii Marii Dłużewskiej oddaje prawdziwy, ciepły wizerunek osoby, która przez całe życie z pasją działała na rzecz wolności i zacieśniania wspólnoty Polaków.

Podczas środowego spotkania przy Foksal, prowadzonego przez red. Ewa Tylus, sylwetkę bohaterki filmu przedstawi red. Filip Frąckowiak.

opr. jka

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Poprzednia wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: http://old.sdp.pl