Jakość debaty publicznej w mediach była głównym tematem spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z członkami Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Jak poinformowała w komunikacie Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda „podkreślał, że należy zwrócić szczególną uwagę na sytuację przekraczania granic wolności słowa i łamanie dobrych obyczajów." Przypomniał, iż „zgodnie z art. 18 ustawy o radiofonii i telewizji audycje, programy czy inne przekazy medialne nie mogą propagować działań sprzecznych z prawem, z polską racją stanu oraz postaw i poglądów sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym, w szczególności nie mogą zawierać treści nawołujących do nienawiści lub dyskryminujących ze względu na rasę, niepełnosprawność, płeć, wyznanie lub narodowość.” .

KRRiT „zobowiązała się, że zwróci uwagę mediom na odpowiedzialność, jaka leży po stronie wydawców – za nadawane treści, oraz dziennikarzy i pozostałych uczestników debat, programów publicystycznych – za język, jakim się posługują” – napisano w komunikacie.

W ostatnim czasie do KRRiT wpłynęło kilkadziesiąt skarg na materiał wyemitowany 14 stycznia w „Wiadomościach” po śmierci prezydenta Gdańska oraz dotyczących animacji Barbary Pieli pokazanej w programie „Minęła 20” w TVP Info.

jka, źródło: Prezydent.pl

 

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Poprzednia wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: http://old.sdp.pl