Spotkanie odbyło się w ramach forum polsko-rosyjskiego dialogu dziennikarskiego pod nazwą „Budowanie mostów – dialog dziennikarzy”. Coroczne spotkania dziennikarzy polskich i niezależnych dziennikarzy rosyjskich zainicjowane zostały przez panią Natalię Bryżko-Zapór, dyr. Instytutu Polskiego w St. Petersburgu, w 2015 roku. Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, podobnie jak Stowarzyszenie Dziennikarzy St. Petersburga, od początku zaangażowane jest w te działania. Spotkania odbywają się na przemian, w jednym roku w St. Petersburgu, w kolejnym w Warszawie. W 2016 roku „Budowanie mostów” odbywało się w Warszawie, w Domu Dziennikarza.

W tym roku w ramach projektu „Dziennikarze mówią o Polsce – dialog dziennikarzy polskich z dziennikarzami zagranicznymi” w „Budowaniu mostów” udział wzięli: Maria Przełomiec z TVP Info, Arleta Bojke z TVP Polonia, Bronisław Wildstein – pisarz i publicysta, Zbigniew Rokita – sekretarz redakcji dwumiesięcznika Nowa Europa Wschodnia, Błażej Torański, dziennikarz portalu sdp.pl.

W konferencji „Budowanie mostów” uczestniczyło ponadto pięciu innych dziennikarzy polskich, którzy przyjechali do St. Petersburga na zaproszenie Instytutu Polskiego. 

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Poprzednia wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: http://old.sdp.pl