Redaktor prowadzący
Miejsce pracy: Wrocław

Homebook.pl należy do GRUPY DOMODI, operatora 3 serwisów (domodi.pl, allani.pl i homebook.pl). Jesteśmy częścią Holdingu Wirtualna Polska.
Tworzymy nowoczesną platformę internetową, skupiającą entuzjastów i profesjonalistów projektowania wnętrz. Posiadamy ponad 2,5 miliona unikalnych użytkowników.
Inspirujemy zdjęciami wnętrz domów, mieszkań oraz ogrodów. Doradzamy w zakupach i udzielamy porad, dzięki współpracy z architektami i projektantami. Realizacje i projekty architektów, tworzące dział Inspiracje na Homebook.pl są największą bazą polskich aranżacji wnętrz.

Obowiązki:
  • Planowanie i koordynowanie pracy redaktorów i copywriterów
  • Ustalenie i realizacja harmonogramu publikacji
  • Planowanie treści na stronie i zarządzanie treścią
  • Odpowiedzialność za wysoką jakość merytoryczną i edytorską artykułów publikowanych na serwisie
  • Korekta, redakcja oraz tworzenie autorskich artykułów o tematyce urządzania wnętrz, budowy i remontu, trendów, stylu życia
  • Wyszukiwanie interesujących informacji w obszarze home&living / Generowanie tematów oraz pomysłów na nowe treści
  • Analiza wyników google analytics, google trends i adekwatne dobieranie treści
  • Monitoring wydarzeń branżowych oraz konkurencji
  • Reprezentowanie redakcji na wydarzeniach branżowych / targach

Wymagania:

  • Doświadczenie w pracy na stanowisku redaktora lub dziennikarza magazynów o tematyce wnętrzarskiej lub lifestylowej
  • Ukończone studia wyższe (preferowane kierunki: dziennikarstwo, architektura wnętrz)
  • Umiejętność tworzenia oraz redagowania treści pod kątem potrzeb docelowej grupy czytelniczej (lekkie pióro)
  • Umiejętność mierzenia i analizowania skuteczności działań internetowych oraz wyciągania wniosków i rekomendowania zmian
  • Kreatywność i innowacyjność w myśleniu i działaniu
  • Znajomość trendów wnętrzarskich oraz gustów, preferencji i zwyczajów Polaków

Oferujemy:

  • Pracę w Homebook Girls Team