Konkurs 1994 r.


Strona 1: Laureaci; Lista konkursowa;


Laureaci
3. Konkursu Nagrody SDP 1994


W kategorii I

artykuł/reportaż na temat aktualnych wydarzeń/problemów kraju i świata


Nagroda

Maciej Gorzeliński i Piotr Najsztub (Gazeta Wyborcza) artykuł pt. „Korupcja w policji poznańskiej”

za stanowiący modelowy przykład skutecznej i odważnej akcji dziennikarskiej w obronie praworządności.

Honorowe wyróżnienia

Leszek Kraskowski (Życie Warszawy)

Piotr Lipiński (Gazeta Wyborcza)

Paweł Smoleński (Gazeta Wyborcza)

Agnieszka Sowa i Tomasz Wróblewski (Życie Warszawy)


W kategorii II

artykuł/reportaż na temat aktualnych wydarzeń/problemów lokalnych, drukowanych w lokalnym periodyku


Nagroda

Aleksandra Pilarczyk (Gazeta Jarocińska)

- za cykl artykułów o lokalnych wyborach samorządowych

Honorowe wyróżnienia

Andrzej Gołda (Słowo Ludu)

Józef Twardowski (Nowiny)

Bogdan Wasztyl (Dziennik Polski)

„Gazeta Jarocińska”


W kategorii III

artykuł/reportaż w obronie praw obywatelskich i demokracji, drukowany w lokalnym periodyku


Nagroda

Andrzej Dunajski i Romuald Orzeł (Wieczór Wybrzeża) za tekst pt. „Grudniowe kule” odkrywający nieznane dokumenty o szczególnym znaczeniu dla śledztwa w sprawie odpowiedzialności za krwawe wydarzenia Grudnia 1970.

Honorowe wyróżnienia

Marcin Bosacki, Maciej Gorzeliński, Piotr Najsztub i Piotr Pacewicz (Gazeta Wyborcza)

Jerzy Domagała (Tygodnik Solidarność)

Paweł Misior (Dziennik Polski)

Jerzy Morawski (Życie Warszawy)


W kategorii IV

audycja radiowa o problemach związanych z transformacją ustrojową


Nagroda

Filip Marczyński i Magda Orzeł (Polskie Radio Wrocław)

- za audycję pt. „Polska” o ulicy Polskiej w Miliczu – parabeli współczesnej Polski.

Honorowe wyróżnienia

Iwona Brzostek, Alicja Grembowicz i Marta Miller (Polskie Radio S.A. pr. I)

Alina Głowacka i Alicja Maciejowska (Polskie Radio S.A.)


W kategorii V

program telewizyjny o sprawach krzywd osobistych i społecznych


Nagroda

Waldemar Milewicz (Telewizja Polska S.A. Telewizyjna Agencja Informacyjna)

za serię reportaży z krajów wojny – Jugosławia, Rwanda, RPA.

Honorowe wyróżnienia

Ewelina Gallas (Telewizja Polska S.A. Oddział w Łodzi dla Expressu Reporterów, Pr. III)

Maria Mrozińska (Telewizja Polska S.A. Oddział w Gdańsku)






Lista konkursowa


Kategoria I

artykuł/reportaż
na temat aktualnych wydarzeń/problemów kraju i świata

Kraskowski Leszek: Kot jako pomoc naukowa – Życie Warszawy, 05.01.1994

Lipiński Piotr: Humer i inni, cykl sprawozdań: Proces Humera – Gazeta Wyborcza, 20.04.1994

Smoleński Paweł: Lekcja wyniesiona z teczek – Gazeta Wyborcza –Magazyn, 26.08.1994 Smoleński Paweł: Mur, który stał, mur, który stoi – Gazeta Wyborcza –Magazyn, 21.10.1994

Sowa Agnieszka: Dymisji nie będzie – Życie Warszawy, 28.06.1994

Sowa Agnieszka, Wróblewski Tomasz: Pawlak za Strąkiem – Życie Warszawy, 17.10.1994


Kategoria II

artykuł/reportaż
na temat aktualnych wydarzeń/problemów lokalnych,
drukowanych w lokalnym periodyku

Gołda Andrzej: W okopach –Słowo ludu, 25.11.1994

Gołda Andrzej: Krzyże – Słowo ludu, 09.12.1994

Gołda Andrzej: Czwarta władza nad Silnicą – Słowo ludu, 01.04.1994

Gołda Andrzej: Mesjasz – Słowo ludu, 04.02.1994

Gołda Andrzej: Salony Kieleckie – Słowo ludu, 21.01.1994

Wasztyl Bogdan: Stan strachu w Zawierciu – Dziennik Polski, 28.03.1994

Wasztyl Bogdan: Szczęście z szafy – Dziennik Polski, 29.04.1994

Wasztyl Bogdan: Dwa piętra Rzeczpospolitej – Dziennik Polski, 30.12.1994


Kategoria III

artykuł/reportaż
w obronie praw obywatelskich i demokracji

Domagała Jerzy: Zamieszanie wokół Centrum – Tygodnik Solidarność, 04.03.1994

Domagała Jerzy: Ostatnia szansa SDP – Tygodnik Solidarność, 20.05.1994

Domagała Jerzy: Słupski odpór „bratniej pomocy” – Tygodnik Solidarność, 20.05.1994

Dunajski Andrzej, Orzeł Romuald: Grudniowe kule – Wieczór Wybrzeża, 3-5.06.1994

Najsztub Piotr, Gorzeliński Maciej: Korupcja w policji poznańskiej – Gazeta Wyborcza, 04.03.1994

Misior Paweł: cykl – Ja, Tomasz Strzyżewski – Dziennik Polski, październik-grudzień 1994

Morawski Jarzy: Spadł, utonął, umarł – Życie Warszawy – 18.04.1994

Twardowski Józef: Folwark prezesa – Dziennik „Nowiny”, 15-17.04.1994

Twardowski Józef: Pijane wybory – Dziennik „Nowiny”, 16-18.09.1994

Twardowski Józef: Biznes po polsku – Dziennik „Nowiny”, 23-25.09.1994

Twardowski Józef: ZNP posła Rusznicy – Dziennik „Nowiny”, 1-3.07.1994

Twardowski Józef: Wdeptani w ziemię – Dziennik „Nowiny”, 25-27.11.1994


Kategoria IV

audycja radiowa
o problemach związanych z transformacją ustrojową

Glaczyński Adam: Bójta się wójta – Radio Rzeszów S.A., 17.10.1994, 13’48’’

Masiarek Mariusz: Tęsknota – Polskie Radio Katowice, 20.10.1994; Polskie Radio pr. III, 03.12.1994

Michałowska Ewa: Brzemienne skutki; Lepszy świat – Polskie Radio S.A., pr. I, Redakcja Reportażu, 15.01.1994,28.08.1994

Orzeł Magda, Marczyński Filip: Polska – Polskie Radio Wrocław, grudzień 1994, 23’

Preder Grażyna: Pejzaż z pałacem w tle – Radio Koszalin, lipiec 1994, 16’

Rzymanek Janusz, Gaczyński

Tchórzewski Mariusz i zespół reporterów Radia Kolor: Raport, Radio Kolor, maj, październik, grudzień 1994

Wielowieyska Grażyna, Wyrzykowski Krzysztof: Nie przyszedłem pokój czynić na ziemi – Polskie Radio S.A., pr. I oraz Redakcja Reportaży, 16.07.1994

Żółtowska-Tomaszewska Urszula: Dał czas czasom – Polskie Radio, pr. I , Redakcja Reportażu



Download:  Lista konkursowa SDP 1994.doc


Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich

Foksal 3/5

00-366 Warszawa

tel. 22 827 87 20

    Menu
  • Kontakt
  • Regulamin