Rozstrzygnięto siódmą edycję konkursu „Pamięć »W« kadrze” im. Eugeniusza Lokajskiego 2025 roku. Uroczystość odbyła się 28 października br. w Muzeum Powstania Warszawskiego. Na konkurs przesłano otrzymało ponad 2 tys. zdjęć. Prace wykonano podczas obchodów 81. rocznicy Powstania Warszawskiego.
Zdjęcia konkursowe oceniało jury w składzie: Zbigniew Furman, Wojciech Grzędziński, Jacek Marczewski, Chris Niedenthal i Jan Ołdakowski – dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

zdj. Wanda Nadobnik

„Widać odejście od takiego klasycznego podejścia do reportażu jako do opowiadania historii. Natomiast fotoreportaż bardzo mocno podryfował w stronę refleksji autorskiej. Ta paleta emocji, ta paleta różnorodności zdjęć z których wybieraliśmy była obfita” – powiedział Wojciech Grzędziński.

„Był wybór, jest dobrze i wybraliśmy myślę świetne zdjęcia. Myślę, że te zdjęcia pojedyncze w tym roku były naprawdę dobre. I to jest miłe, że czasami ludzie mają pomysły” – podkreślił Chris Niedethal.

Marek M. Berezowski
Po raz drugi już przyznano nagrodę internautów. W tym roku w głosowaniu oddano2580 głosów. Wśród 34 wytypowanych do głosowania przez jury prac, zdjęcie zwycięskie otrzymało 247 głosów.

Podczas uroczystości w Muzeum Powstania Warszawskiego Zarząd Główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich reprezentowała wiceprezes SDP Wanda Nadobnik.
Grand Prix:
Darek Delmanowicz
I miejsce, kategoria „Zdjęcie pojedyncze”:
Marek M. Berezowski
I miejsce, kategoria „Fotoreportaż”
Julian Łoziński
Skorzystaliśmy z artykułu na portalu 1944.pl Publikcja:
- zdj. Wanda Nadobnik
- Grand Prix – Darek Delmanowicz
- II miejsce, kategoria „Zdjęcie pojedyncze” Magdalena Nieckarz
- I miejsce, kategoria „Zdjęcie pojedyncze” Marek M. Berezowski
- Laureaci konkursu zdj. Wanda Nadobnik




