Spotkanie z białoruską dziennikarką i więźniarką polityczną KACIARYNĄ ANDREJEWĄ w siedzibie SDP

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich zaprasza na otwarte spotkanie z białoruską dziennikarką i więźniarką polityczną Kaciaryną Andrejewą .Odbędzie się ono w czwartek  23 kwietnia o godzinie 12.00 w Domu Dziennikarza ul. Foksal, 3/5. 

Kacia w tym miesiącu wyszła z więzienia i przebywa w Warszawie, w więzieniu na Białorusi spędziła ponad pięć  i pół roku. 

SDP wiele razy apelowało o jej uwolnienie z więzienia na Białorusi,  a teraz  chcemy ją powitać w Polsce i okazać z nią solidarność dziennikarską . 
Razem chcemy  zaapelować o uwolnienie z wiezienia jej męża, który nadal przebywa na Białorusi. 
                                                                                                          dr Jolanta Hajdasz, 
prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, 
dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP