Home / Z życia mediów  / Nagrodzono najlepsze programy i dziennikarzy Oddziałów Terenowych TVP

Nagrodzono najlepsze programy i dziennikarzy Oddziałów Terenowych TVP

Rozstrzygnięto 26. Przegląd i Konkurs Dziennikarski Oddziałów Terenowych TVP – PiK26. Jury nagrodziło i wyróżniło autorów, dziennikarzy i reporterów audycji telewizyjnych w pięciu kategoriach konkursowych oraz kategorii specjalnej – najlepszy regionalny serwis internetowy.

 

NAJLEPSZY PROGRAM INFORMACYJNY
– nagroda główna: GRAND PRIX zespół „Teleskopu” TVP3 Poznań
– wyróżnienie: zespół „Aktualności” TVP3 Katowice

 

AUTOR NAJLEPSZEGO NEWSA
– pierwsza nagroda: Bartłomiej Pomianowski, TVP3 Poznań za materiał „Urwisko”
– dwie równorzędne drugie nagrody: Anna Piskorowska, TVP3 Wrocław za materiał „Włosy od serca” oraz Marek Dłużniewski, TVP3 Poznań za materiał „Niezwykły – Konrad Doberschuetz”
– dwie równorzędne trzecie nagrody: Jacek Dreczka, TVP3 Gorzów Wlkp. za materiał „Koszenie chodnika” oraz Mariusz Studzienny, TVP3 Katowice za materiał „Nie tylko dla seniorów”

 

AUTOR NAJLEPSZEGO REPORTAŻU INTERWENCYJNEGO (nagroda im. Brygidy Frosztęgi-Kmiecik)
– pierwsza nagrodę Ilona Ptak, TVP3 Katowice za reportaż „Przekręt na remont”
– drugiej nagrody nie przyznano
– trzy równorzędne trzecie nagrody: Paulina Muskała-Szwaja, TVP3 Szczecin za reportaż „Życie bez życia”, Dariusz Nowakowski, TVP3 Poznań za reportaż „Pijany wójt” oraz Michał Torz i Magdalena Groń, TVP3 Wrocław za reportaż „Weteran z Iraku”

 

NAJLEPSZY PROGRAM KULTURALNY
– dwie równorzędne pierwsze nagrody: Dariusz Fedorowicz, TVP3 Kraków za reportaż „Chłopcy wczoraj, chłopcy dziś” oraz Dagmara Drzazga, TVP3 Katowice za program „Martwy sezon”
– dwie równorzędne drugie nagrody: Karina Wilhelmi-Tecław, TVP3 Poznań za reportaż „Dom mojego dziadka” oraz Andrzej Ciecierski, TVP3 Gdańsk za program „Fotografowie”
– trzecia nagroda: Agnieszka Oszczyk, TVP3 Gdańsk za program „Forte\piano – Gdański Festiwal Muzyczny”
– wyróżnienie: Izolda Czmok-Nowak, TVP3 Katowice za program „Dej pozór (nowy sezon)”

 

NAJLEPSZY PREZENTER
– pierwsza nagroda: Anna Trzcińska, TVP3 Bydgoszcz
– druga nagroda: Lucjan Olszówka, TVP3 Warszawa
– trzecia nagroda: Agata Wojtkowiak, TVP3 Poznań
– dwa równorzędne wyróżnienia: Piotr Trzciński, TVP3 Katowice oraz Tomasz Sieliwończyk, TVP3 Gdańsk

 

W kategorii specjalnej: NAJLEPSZY REGIONALNY SERWIS INTERNETOWY nagrody otrzymali:
– pierwszą nagrodę: TVP3 Łódź
– drugą nagrodę: TVP3 Szczecin
– trzeciej nagrody nie przyznano

 

Skład jury 26. PiK

Przewodniczący: Jacek Kurski, członkowie: Jacek Karnowski, Joanna Lichocka, Rafał Jas, Maria Stepan, Marek Pyza, Krystian Kuczkowski, Anita Gargas, Przemysław Wenerski, Daniel Liszkiewicz, Ewa Żmigrodzka, Piotr Legutko, Stanisław Królak, Bożena Targosz, Marzena Kawa, Jędrzej Dudkiewicz, Grzegorz Kuczyński, Samuel Rodrigo Pereira, Marcin Klepacki.

 

opr. jka, źródło: TVP

 

Podziel się!

Kontynuując przeglądanie strony zgadzasz się na instalację plików cookies na swoim urządzeniu więcej

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close