Andrzej Janisz po raz ostatni skomentował w radiowej Jedynce mecz reprezentacji Polski

Legendarny dziennikarz sportowy Polskiego Radia Andrzej Janisz pożegnał się we wtorek ze słuchaczami. Zapowiedział, że już nie będzie komentował na antenie meczów naszej kadry piłkarskiej.

Przegrany przez Polskę mecz z Belgią (0:1) rozgrywany we wtorek na Stadionie Narodowym był ostatnim spotkaniem, które w radiowej Jedynce skomentował Andrzej Janisz.

– Nie powiem państwu do usłyszenia, bo nie będziemy się już słyszeć z meczów reprezentacji Polski. To był już ostatni mecz ze Stadionu Narodowego i dziękuję za te długie, długie lata – powiedział na antenie dziennikarz..

Z legendarnym sprawozdawcą radiowym, podczas krótkiej rozmowy po meczu, pożegnał się kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski.  – Nie ukrywam, że będzie mi brakowało tego głosu – stwierdził piłkarz.

Pracę w Polskim Radiu Andrzej Janisz rozpoczął w 1983 roku, komentował mecze piłkarskie i prowadził wiele kultowych audycji, takich jak „Studio S-13”, „Kronika Sportowa” i „Przy muzyce o sporcie”.

opr. jka, źródło: polskieradio.pl