POKAZ FILMU MARIUSZA PILISA „21:37” zorganizowany przez SDP; Twórca: wrócę na pewno do historii pontyfikatu JANA PAWŁA II

W warszawskim kinie „Wisła” 21 maja wieczorem odbył się pokaz filmu „21:37” w reżyserii Mariusza Pilisa z udziałem Autora. Projekcję m.in. z udziałem prezes SDP Jolanty Hajdasz i członków ZR SDP zorganizował Oddział Mazowiecki Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Seans prowadzili prezes OM SDP i członek ZG SDP Michał Karnowski i Anna Popek – z OM SDP, członek ZG SDP.

Po projekcji odbyło się spotkanie z reżyserem Mariuszem Pilisem, publicystą, scenarzystą i producentem – wiceprezesem SDP. Pilis zwrócił uwagę na to, że film „21:37” jest świadectwem pokolenia świętego Jana Pawła II Wielkiego. „Ciekawe będzie, jak film o generacji Jana Pawła II zrobi, ktoś z młodych twórców. Taki, który urodził się już po śmierci naszego Świętego, albo ktoś, kto był wtedy dzieckiem” – powiedział Pilis dodając, że na taki obraz będziemu musieli trochę poczekać.

„Będę wracał do pontyfikatu Jana Pawła” – obiecał reżyser. „<<21:37>> to była bardzo trudna produkcja” – mówił Pilis. „Ostatnio zainteresował mnie temat zakazu gry w szachy w Afganistanie” – ujawnił twórca.

RADIO MARYJA – Projekcja filmu „21.37” w Rzymie: Ponownie odkryć fenomen JANA PAWŁA II