Do 12 listopada 2019 r. media studenckie z całej Polski mogą zgłaszać się do udziału w konkursie grantowym realizowanym w ramach drugiej edycji ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej „Aktywny Student”. Młodzi dziennikarze będą rywalizować w trzech kategoriach: „aktywność studencka”, „finanse studenta” i „nauka i szkolnictwo wyższe”. Łączna pula nagród wynosi 15 000 zł. Wielki finał konkursu 6 grudnia br. na gali podczas jubileuszowej V Krajowej Konferencji Ogólnopolskiego Forum Mediów Akademickich.
Konkurs grantowy jest jednym z elementów tegorocznej edycji projektu realizowanego przez Warszawski Instytut Bankowości we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Organizatorzy konkursu stawiają zarówno na różnorodność treści, którą wyrażają trzy kategorie z różnych obszarów, jak również różnorodność formy. Regulamin dopuszcza bowiem na równorzędnych zasadach zarówno, artykuł prasowy (od 12 000 do 20 000 znaków), materiał filmowy (od 5 do 10 minut), jak i materiał radiowy (od 5 do 10 minut). Warunkiem jest natomiast, aby przesłane materiały nie były wcześniej nigdzie publikowane i stanowiły efekt bieżącej, wykonanej pracy.
Zgodnie z harmonogramem ujętym w regulaminie konkursu ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń mija 12 listopada br. W ciągu kolejnych 10 dni, ogłoszone zostaną oficjalne wyniki rywalizacji. Wyboru zwycięzców w każdej z kategorii dokona trzyosobowe jury w skład którego, obok przedstawicieli Warszawskiego Instytutu Bankowości wejdą:
Kategoria „aktywność studencka”:
- Maciej Kochański – rzecznik prasowy Uniwersytetu Opolskiego
- Bogdan Marek – Parlament Studentów RP
Kategoria „finanse studenta”:
- dr Przemysław Barbrich – Związek Banków Polskich
- Krzysztof Berenda – dziennikarz ekonomiczny RMF FM
Kategoria „nauka i szkolnictwo wyższe”:
- Piotr Kieraciński – redaktor naczelny „Forum Akademickiego”
- Piotr Ziółkowski – Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Jak wskazują organizatorzy, celem konkursu jest promowanie utalentowanych zespołów redakcyjnych, które zmierzą się z niełatwą tematyką. Jednocześnie, zróżnicowany dobór osobowy jury oceniającego prace w każdej z kategorii będzie gwarantem docenienia nie tylko ciekawie przedstawionego tematu, ale również dochowania staranności merytorycznej.
– Mamy nadzieję, że formuła konkursowa przypadnie do gustu dziennikarzom studenckim. Zależy nam aby jakość zgłoszonych prac była potwierdzeniem postępującej od wielu lat profesjonalizacji również tej części środowiska medialnego. Od wielu lat współpracujemy
z redakcjami studenckimi, różnej wielkości i to co zawsze je cechowało to ogromna pasja
i zaangażowanie w wykonywaną pracę. Dlatego też mamy nadzieję, że rzucą wszystkie swoje najlepsze talenty na tę rywalizację, a najlepsi odczują nie tylko satysfakcję z osiągniętego sukcesu, ale i wymierne efekty w postaci dofinansowania własnej działalności – powiedział Prezes Fundacji Warszawski Instytut Bankowości, Waldemar Zbytek.
Więcej informacji o konkursie, w tym również regulamin i formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie: www.ofma.info.pl/as