TVN Grupa Discovery zaproponuje pracownikom zmianę warunków zatrudnienia. Etaty ma otrzymać kilkaset osób.
Informację o tym, że TVN chce zmieniać umowy cywilnoprawne na etaty jako pierwszy podał w czwartek na Twitterze Szymon Jadczak, wieloletni dziennikarz tej stacji, który niebawem rozpocznie pracę w Wirtualnej Polsce.
„Do końca czerwca kilkuset pracowników TVN24 ma dostać etaty. Koniec ze śmieciówkami. Gratuluję ;)” – napisał.
Portal Wirtualnemedia.pl poinformował zaś, że podczas zdalnych spotkań z pracownikami TVN24 przekazano im wiadomość, że dotychczasowe umowy o dzieło, zlecenia lub B2B mają zostać zmienione na umowy o pracę. Proces zmiany warunków zatrudnienia ma potrwać od kwietnia do końca czerwca.
Wirtualnemedia.pl przytaczają też komentarz TVN Grupa Discovery w tej sprawie.
„Jak większość firm medialnych część zadań realizujemy przy pomocy zasobów zewnętrznych. To się nie zmieni, gdyż jest uzasadnione charakterem i specyfiką produkcji telewizyjnej oraz potrzebne w naszym biznesie i w branży, którą reprezentujemy”.
Dalej firma tłumaczy: „Jednocześnie dążymy do stworzenia wszystkim osobom w naszej firmie najlepszych warunków do rozwoju i współpracy. Dlatego od momentu połączenia sił Discovery i TVN konsekwentnie weryfikujemy podstawy pracy i współpracy stosowane w naszej firmie. W rezultacie, w ciągu ostatnich kilku lat umowy o pracę otrzymało około 400 osób” – stwierdziła spółka i zapewnia, że w tym roku proces ten będzie kontynuowany.
„Oznacza to, że planujemy zaoferować umowy o pracę kilkuset osobom. O tym, komu je zaproponujemy zdecyduje stale prowadzona analiza sposobu pracy poszczególnych zespołów i osób oraz przyszłe potrzeby biznesowe firmy” – wyjaśniło biuro prasowe TVN Grupa Discovery.
W ostatnim czasie na warunki pracy w TVN Grupa Discovery skarżyła się grupa „anonimowych pracowników” w liście rozesłanym do mediów (pisaliśmy o tym TUTAJ), problem ten nagłaśniał także były operatora TVN Kamil Różalski (pisaliśmy o tym TUTAJ). O wyjaśnienie zarzutów pracowników apelowało zaś Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP (TUTAJ).
opr. jka, źródło: Wirtualnemedia.pl, Wikipedia