Obecny premier to szkodnik i degenerat polityczny – pisze DAWID WILDSTEIN: doceńcie Tuska za to, jak dręczy swoich wyznawców

Uwielbiam Tuska! Muszę się wam do tego przyznać. Jasne, uważam go też za największego szkodnika i degenerata polskiej polityki (razem ze swoim bratem bliźniakiem Giertychem), ale czasem naprawdę lubię patrzeć na to, jaki syf Uśmiechnięty Premier urządza własnym mediom, celebrytom, „autorytetom” i wyznawcom.
W ciągu zaledwie kilku dni Tusk przeszedł drogę od „każdy kraj ma prawo wybierać swoich bohaterów, Nawrocki chce zniszczyć nasze relacje” do „Ukraina nie ma prawa tak się zachowywać, Prezydent słusznie zrobił, wszyscy go wspieramy”.
I teraz wyobraźcie sobie, co się dzieje w takiej przysłowiowej Gazecie Wyborczej. Tyle tekstów o tym, jakie UPA wspaniałe, poszło do kosza.
Tyle artykułów o tym, jak Tusk uratował nasze relacje z Kijowem, który chciał zniszczyć zły Nawrocki, trzeba skasować z internetu. Trzeba zadzwonić też do kilku celebrytek, co miały się w wywiadzie popłakać z powodu nienawiści, jaką szerzy Prezydent, że jednak teraz mają powiedzieć coś innego. A zwłaszcza ten strach cyngli z GW- kurde, żeby tylko się nie pomylić, jaka jest dziś mądrość etapu…
I ja wiem, oni są do tego przyzwyczajeni. Przecież tak jest regularnie.
– Wczoraj na granicy mordy i biedne dzieci z kotkami, dziś wspaniały szeryf Tusk.
– wczoraj 500 plus dla patologii, dziś okazuje się, że to wspaniały pomysł samego Tuska.
– wczoraj Konstytucja i praworządność, dziś jej codzienne łamanie oraz bezkarny Nowak, Giertych bo… bo coś tam.
– wczoraj prawa kobiet, dziś rodzą na SORach bo lubią…
Mógłbym tak w nieskończoność. Ale myślę, że czasem nawet oni, w zaciszu swoich domów, jak nikt nie patrzy i nie słyszy, po cichu cedzą przez zęby – ech Tusku, mógłbyś chociaż raz nie kłamać, chociaż w jednej sprawie nie zmieniać zdania co 5 minut? Bo może i lubimy ci służyć, ślinimy się do Ciebie codziennie, ale aż nasz mordy bolą od tego, jak musimy nimy wycierać podłogę…
Więc i wy, proszę was, tylko w tym jednym przypadku, doceńcie Tuska, to, jak dręczy swoich wyznawców… i doceńcie, że bez niego nie wiedzielibyśmy, jakimi szmaciarzami jest ta cała banda wycierająca sobie gęby „postępem”, „liberalizmem” i „europejskością”.
Dawid Wildstein
Ps. Algorytmy często tną zasięgi moich postów. Jeśli uważasz go za wart uwagi, zostaw proszę komentarz i udostępnij

O atakach na konserwatywne media pisze DAWID WILDSTEIN: Ludzie TV Republika są nękani przez policję. Pretekst? Fikcyjne alarmy bombowe

To, co robi ta bandyterka polityczna, to jest już ostentacyjne testowanie naszej demokracji, sprawdzanie, do jakiego sk#rwielstwa są w stanie się posunąć. I jedyną odpowiedzią jest jak najgłośniej o tym krzyczeć. Pomożecie? Ludzie Republiki są nękani przez policję. Pretekst? Kolejne zgłoszenia o alarmach bombowych i próbach s#mobójczych.

Posunięto się nawet do sytuacji, w której koleżance redakcyjnej, matce nastoletniego syna, powiedziano, że w jej budynku odebrał sobie życie nastoletni chłopiec… rozumiecie to? Skąd mają nasze adresy? Nie wiem.

Chamstwo w ataku

Przekroczyli jednak kolejną granicę. Pod pretekstem fałszywego, co sami przyznali, zgłoszenia o tym, że w mieszkaniu redaktora największej stacji informacyjnej w Polsce ktoś chce się zabić, smutni panowie zrobili u Sakiewicza kipisz a jego asystentkę wywleczono z budynku w kajdankach. Zauważcie – oni wiedzą, w kogo bić.

Bo my akurat jesteśmy przyzwyczajeni. Więc uderzają w kobiety, licząc na ich słabość. Nie chcę mi się tego bardziej komentować. Sprawa jest oczywista dla każdego przyzwoitego i normalnego człowieka. Oni testują.

Barbarzyńska demolka

Stąd prośbą o udostępnienie. Cofną się tylko przed głośnym krzykiem protestu. Przed głośnym krzykiem, stwierdzającym – nie pozwolimy na dalsze niszczenie państwa przez tych bydlaków. Bo to właśnie robią.

I to są standardy późnego Janukowycza, które ja widzialem na własne oczy – jeśli chodzi o media oczywiście. I jeszcze jedno. Nie mam grama nawet złudzeń jeśli chodzi o cyngli z GW, TVN, Kuktury etc. Ale serio Amnesty, serio Helsińska, serio Reporterzy Bez Granic? Was też tak sk#rwili jak tamtych?

#ObronićRepublikę

 

Dawid Wildstein

 

Zdjęcie z Adamem i przyjaciółmi. Na tle Republiki. Bo dziś każdy przyzwoity człowiek jest po stronie Republiki. Nawet jeśli się z tą stacją nie zgadza i jej nie znosi nawet.

DW

 

fot. z FB Autora

 

W portalu SDP publikujemy często opinie autorów z rożnych środowisk reprezentujących rozmaite poglądy. Zdecydowaliśmy się przybliżać niektóre z wpisów dziennikarza i publicysty Dawida Wildsteina z jego profilu na Facebooku. Felietony zamieszczamy za wiedzą Autora (możliwe są skróty) – tytuł, nadtytuły, śródtytuły od redakcji.

Ostro o „groźbach” Czarzastego wobec USA pisze DAWID WILDSTEIN: oszałamiająca durnota, poszczekiwanie ratlerka

Czarzasty to albo dureń, albo agent i cyniczny szkodnik grający przeciw Polsce. Osiągnęliśmy dno. I nie wiem, co trzeba mieć we łbie, żeby udawać, że jest inaczej.

Marszałek Czarzasty właśnie oświadczył, że uzależnia politykę Polski względem USA od tego czy USA „wyda im Ziobrę”.

Rozumiecie to? Od tego nasz marszałek, przy okazji umoczony po uszy w relacje ze środowiskami powiązanymi z Putinem, uzależnia relacje Polski z głównym sojusznikiem i największą potęgą świata… Od realizowania Uśmiechniętej, tępej, populistycznej, niszczącej polityki zemsty.

I jeszcze ta oszałamiająca durnota, to poszczekiwanie ratlerka, jakby cokolwiek faktycznie mógł.

Co będzie następne? Żurek wyślę swoje bojówki Silnych Razem żeby porwały z USA Ziobrę i „zapakowały go do bagażnika”?
Gdzie jest granica tego cyrku dla imbecyli?

Co za dno – polityczne, intelektualne, każde.

To powinien być jego koniec w polskiej polityce (któryś, w końcu za biznesy z putinowskim zapleczem z Sankt Petersburga też powinien polecieć). Naprawdę, Putin otwiera szampana.

Tusk z Czarzastym też, gratulując sobie, jak udało im zgwałcić najgorszą głupotą, populizmem i zwyczajnym prymitywizmem polską debatę publiczną.

 

Dawid Wildstein

 

PS. Algorytmy często tną zasięgi moich postów. Jeśli uważasz go za wart uwagi, zostaw proszę komentarz i udostępnij

DAWID WILDSTEIN O TUSKU: zachowuje się w stu procentach jak agent i zdrajca

Ostatnie teksty Tuska o NATO są wyjęte żywcem z podręcznika rosyjskich służb. Serio, Tusk zachowuje się w stu procentach jak agent i zdrajca. I nie wiem, jakim durniem trzeba być, żeby tego nie widzieć.
Ale nawet pomijając to… Powiedźcie mi proszę jedno. Jak można nie widzieć, że kiedy nasi uśmiechnięci politycy robią z siebie sojuszników Putina, bredząc o NATO to, co Tusk. Robią z siebie idiotów w internecie, urządzając konkurs na to, kto napisze najbardziej obraźliwego i kretyńskiego twitta wobec obecnej administracji w Waszyngtonie.

Obrażając Trumpa polski rząd robi miejsce Niemcom

Berlin wydaje miliony euro na lobbing za swoimi interesami u Trumpa i błaga prezydenta USA o zacieśnienie kontaktów. Prawda jest bowiem taka, że Niemcy wcale nie chce wypchnąć USA z Europy. Mają pełną świadomość, że, gdyby do tego doszło, byłyby dziś zupełnie bezbronne militarnie, byłaby to także dla tego państwa ekonomiczna katastrofa.
Oczywiście liberalni i lewicowi przedstawiciele europejskich „salonów intelektualnych” mogą się mądrzyć ile chcą, codziennie pisać o tym, że USA ostatecznie upadły i Europa będzie czy już jest samowystarczalną potęgą, że Trump jest większym zagrożeniem niż Chiny, Iran i Rosja razem wzięte, jednak w tym samym czasie niemieccy decydenci prowadzą zupełnie inną politykę. Berlin chce mieć jak najlepsze relacje z USA, także z tymi rządzonymi przez Trumpa.
Jest tylko jedno „ale”. Chce „wyłączności”. Berlin dąży do bilateralnych relacji z USA, w których on będzie „reprezentował” (czytaj- uwzględniał tylko swoje interesy) Unię Europejską. W takiej sytuacji, co fundamentalne, to od jego decyzji będzie też zależało, ile z efektów tychże kontaktów „skapnie” do reszty państw UE i w jakiej kolejności. Zresztą taki układ nie byłby niczym nowym –  dokładnie w ten sposób wyglądały relacje USA-Niemcy za początków prezydentury Bidena (skądinąd widzimy też, czym się to skończyło dla naszego regionu, był to bowiem jeden z głównych czynników, który sprowokował Rosję do rozpętania pełnoskalowej inwazji na Ukrainę).C

Tusk pokazuje USA Polskę, jako „niewiarygodnego sojusznika”

Cały dowcip polega więc na tym, że Berlin chce dokładnie tego, co USA zaproponowały Polsce i co moglibyśmy spróbować osiągnąć, gdybyśmy mieli rząd, który gotów byłby współpracować z Prezydentem. Dlatego też nasz obecny rząd robi co może, żeby to zniszczyć nasze relacje transatlantyckie, które są jak najbardziej realnym zagrożeniem dla interesów Niemic i ich absolutnej dominacji w UE.
Tusk i jego ekipa, z Sikorskim na czele, dwoją się i troją, żeby pokazać Ameryce nasze państwo jako niewiarygodnego sojusznika. Że Ameryka nie ma czego tu szukać. Dążą do sytuacji, w której USA, zrezygnowane chaosem, nieprzewidywalnością i agresją części środowisk politycznych w Polsce, zamiast próbować ustawiać relację z Polską, wróci do zacieśnia swoich więzi z Berlinem.
I, wybaczcie dosadność, ale powtórzę, nie rozumiem, jakim trzeba być głupkiem, by tego nie widzieć. I znowu ta sama smutna refleksja, jak zeszmacone są środowiska medialne i intelektualne (ćwierć) tzw. „liberalne”, że grają z Tuskiem w tę grę…
Dawid Wildstein 
PS: algorytmy czesto tną zasięgi moich wpisów. Jeśli ten post wydaje Ci się ważny – proszę, podaj go dalej.
 DW
W portalu SDP publikujemy często opinie autorów z rożnych środowisk reprezentujących rozmaite poglądy. Zdecydowaliśmy się przybliżać niektóre z wpisów dziennikarza i publicysty Dawida Wildsteina z jego profilu na Facebooku. Felietony zamieszczamy za wiedzą Autora (możliwe są skróty) – tytuł, nadtytuły, śródtytuły od redakcji.

DAWID WILDSTEIN: Konferencję z udziałem Czeczeńców blokuje opozycjoniście Borowskiemu były komuch, otaczający się wielbicielami Putina i Rosji

Tu już jest Rosja. Z prośbą o nagłośnienie, bo to skandal nie z tej ziemi, to już niewyobrażalne, co te kreatury urządzają.
W TYM MOMENCIE w sejmie ma się odbyć konferencję w sprawie Czeczenii. Zorganizowana przez Adama Borowskiego. Jednak decyzją Marszałka Sejmu nie wejdzie 2/3 zaproszonych.
W tym Czeczeńcy od lat walczący z despocją Rosji, broniący praw człowieka, prawdziwi bohaterowie, których Putin starał się zamordować nawet wtedy, gdy już znaleźli się na Zachodzie. Nie wpuszcza się też pro czeczeńskich, polskich aktywistów, jeśli ci okazali się krytyczni wobec obecnej władzy. Rozumiecie to?
Konferencję organizuje Borowski, legenda opozycji, i człowiek od dekad walczący z Rosją, który zaraz wyląduje w pierdlu z powodu działań Giertycha, typa, któremu media udowodniły, że jego kancelaria dostaje przelewy od Rosjan, której rosyjska bandyterka powiązana z Putinem pierze brudny hajs.
I kto Borowskiemu tę konferencję możliwie blokuje? Czarzasty, były komuch, człowiek, który otacza się wielbicielami Putina i Rosji, takimi jak Kubalica, który awansuję twórcę „festiwalu rosyjskiej piosenki” (wcześniej radzieckiej), Nesterowicza. Czarzasty po uszy umoczony w relacje z środowiskiem będącym zapleczem Putina w Sankt Petersburgu, z aktywami FSB i GRU.
Oto jest dzisiejsza Uśmiechnięta Polska. Jak już mówiłem, to już coraz mniej jest kwestia poglądów politycznych- tylko zwykłej przyzwoitości. Bo, powtórzę, nie wiem, jak ktoś przyzwoity może dziś popierać ten syf.
Ale wiecie, kto mnie najbardziej brzydzi? Ta cała banda medialno/artystyczno/intelektualna (ćwierć), te „wspaniałe salony liberalne” i ich rozmaite NGOsy i Thinktanki, wycierające sobie mordy Rosją i Putinem i Ukrainą codziennie właściwie, a tego nawet nie zauważy. Niesamowite to jest już zeszmacenie.
Dawid Wildstein
PS: algorytmy czesto tną zasięgi moich wpisów. Jeśli ten post wydaje Ci się ważny – proszę, podaj go dalej
DW
W portalu SDP publikujemy często opinie autorów z rożnych środowisk reprezentujących rozmaite poglądy. Zdecydowaliśmy się przybliżać niektóre z wpisów dziennikarza i publicysty Dawida Wildsteina z jego profilu na Facebooku. Felietony zamieszczamy za wiedzą Autora (możliwe są skróty) – tytuł, nadtytuły, śródtytuły od redakcji.

Ekipa Tuska próbuje zatuszować skandal z Giertychem – pisze DAWID WILDSTEIN: Tusk to Giertych a Giertych to Tusk (9)

BARDZO WAŻNE. (…) już widać, jak będą próbowali skręcić skandal z Giertychem. Pamiętajmy, Tusk to Giertych a Giertych to Tusk. (…) Jedyny plus z Giertycha? A niech teraz jakikolwiek cyngiel medialny tej władzy, z GW czy innego TVN, wyskoczy z gadką o „proputinowskiej opozycji”. W sytuacji, w której wiceszef partii, której się sprzedali, dostaje przelewy od Rosjan, którzy piorą mu, jak podają media, brudny szmal.
Oczywiście dla fanatyków i idiotów propaganda będzie bez zmian, ale dla każdego uczciwego i przyzwoitego człowieka jest jasnym już, w której partii są wpływy Putina. Niestety ten plus jest dość niewielki w porównaniu z dewastacją państwa, której Giertych jest obrazem. I to jest BARDZO WAŻNE, bo już się okazuje, że właściwie to Tusk i Sikorski nie znają Giertycha.Więc raz jeszcze. Giertych to nie przypadek, Giertych to system Tuska. Jego najwierniejszy partner w najgorszej bandyterce politycznej.
Tusk musiał wiedzieć o kontaktach Giertycha a mimo to zrobił z niego tak ważną osobę. Wiedzieć o rosyjskich przelewach, skoro kazał skręcić śledztwo w tej sprawie. A zrobili to Żurek a wcześniej Bodnar. W pełni świadomie Tusk wszedł w narrację Giertycha o sfałszowanych wyborach (pamiętacie, jak pisałem, że to scenariusz pisany na Kremlu? Hm, pasuje teraz co?).
W końcu Giertych to OD DEKAD jeden z najbardziej konsekwentnych zwolenników Rosji, działający jak putinowski agent wpływu (z procesowej ostrożności napiszę, że świadomie bądź nie, ale po ujawnieniu rosyjskich przelewów do jego kancelarii- sprawa jest chyba oczywista) o czym oczywiście Tusk to wszystko wiedział a i tak go wziął. Bo to jest ich wspólny system (…).
Dawid Wildstein
PS: algorytmy czesto tną zasięgi moich wpisów. Jeśli ten post wydaje Ci się ważny – proszę, podaj go dalej
DW
W portalu SDP publikujemy często opinie autorów z rożnych środowisk reprezentujących rozmaite poglądy. Zdecydowaliśmy się przybliżać niektóre z wpisów dziennikarza i publicysty Dawida Wildsteina z jego profilu na Facebooku. Felietony zamieszczamy za wiedzą Autora (możliwe są skróty) – tytuł, nadtytuły, śródtytuły od redakcji

O fikcji ślubowania sędziów TK pisze DAWID WILDSTEIN: Oni nie chcą przejąć państwa, oni chcą je zniszczyć

Dziś (9 kwietnia 2026 r. – red.) jest ponury dzień, chyba jeden z bardziej ponurych dla polskiej demokracji w dziejach III RP. Cyrk, jaki urządził Uśmiechnięty Populizm w sejmie z „zaprzysiężeniem” nowych sędziów TK to po prostu pokazanie środkowego palca demokracji, Konstytucji. Prawdziwa putinada. Dowód, że żyjemy w państwie najgorszych politycznych dresiarzy.
A fakt, że to pseudo ślubowanie odbierał marszałek Sejmu umoczony po uszy w relacje z zapleczem biznesowym Putina tylko dodaje „uroku” temu cyrkowi. Tak samo jak to, że jeden z nowych „sędziów TK” jest fanem Łukaszenki.

Niszczenie kraju i chaos prawny

Po co to robią? Oj, jest wiele powodów. Przykryć kolejne afery wokół Giertycha, Kłodzko, rozpadającą się Ochronę Zdrowia, ujawniony ostatnio skandal z politykami wladzy zalatwiającymi sobie własną, działającą „służbę zdrowia” po znajomościach…
Oczywiście skutek tego żenującego teatrzyku jest jeden- chodzi o zniszczenie Trybunału Konstytucyjnego. Nie przejęcie, ale zniszczenie. Bo oni mogliby przejąć TK. Ale nie chcą. Pytanie więc brzmi, czemu Tusk zdecydował się na taki ruch? Odpowiedź jest prosta. W ten sposób może doprowadzić do sytuacji, w której, kiedy Uśmiechnięty Populizm straci władzę:
1. Jedna z najważniejszych instytucji, która mogłaby osądzić ich ewidentne zbrodnie, kwalifikujące się pod najpoważniejsze paragrafy, jeśli chodzi o państwo, przestaje działać.
2. Równie ważne – TK jest formą ochorny suwerenności polskiego prawa. Nawet gdyby ludzie Tuska przejęli TK, byliby jakoś związani poprzednimi orzeczeniami (w tym tymi sprzed PiS). Można by też cofnąć ich błędy. W sytuacji, w której TK nie ma- nasze prawo jest wydane na łup arbitralnym decyzjom UE i bardzo trudno będzie ten chaos prawny ograniczyć –  znów, nawet kiedy Tusk i jego banda stracą władzę.

Oni stosują po prostu taktykę spalonej ziemi wobec naszej Polski

I nie wiem jak optymistycznie zakończyć ten post. Bo ta mafia naprawdę nam miażdży państwo. Zostaje nam tylko głośno o tym mówić, pokazywać to i gardzić każdym, kto to wspiera, kto to tuszuje i liczyć, że w normalnej Polsce wylądują za kratkami. Nawet jak będą przy okazji mdleć.
I jeszcze jedno. Mnie najbardziej jednak szokuje po prostu ostentacja tego kłamstwa, każdy może przecież przeczytać, jak dokładnie brzmi konstytucyjny wymóg w tej sprawie, ale i tak kłamią…
Dawid Wildstein
PS: algorytmy czesto tną zasięgi moich wpisów. Jeśli ten post wydaje Ci się ważny – proszę, podaj go dalej.
W portalu SDP publikujemy często opinie autorów z rożnych środowisk reprezentujących rozmaite poglądy. Zdecydowaliśmy się przybliżać niektóre z wpisów dziennikarza i publicysty Dawida Wildsteina z jego profilu na Facebooku. Felietony zamieszczamy za wiedzą Autora (możliwe są skróty) – tytuł, nadtytuły, śródtytuły od redakcji

O więzieniu dla ADAMA BOROWSKIEGO, antykomunistycznego opozycjonisty, pisze DAWID WILDSTEIN: Putin już tu jest

To, co dzieje się z Adamem Borowskim jest jedną z najważniejszych spraw tej dekady. Mogę tylko powtórzyć to, co już pisałem. Putin już tu jest. Rosja już tu jest. I nie można już milczeć i być jednocześnie przyzwoitym. Zawsze, jak myślę, ze ten infantylny, tani, tępy, przemocowy populizm doszedł do dna, on pokazuje, że może być gorzej. Skazanie bohatera antykomunistycznej opozycji, Adama Borowskiego, schorowanego, po udarze i nowotworze człowieka, na pół roku BEZWZGLĘDNEGO WIĘZIENIA, utrzymanie tego wyroku, dążenie do tego, by Borowski naprawdę wylądował za kratkamii,  jak w pigułce pokazuje, w jaki koszmarek zamieniła się Polska Tuska.
A najmocniejsze jest to, że co Borowski idzie do więzienia. ZA TO, ŻE OBRAZIŁ GIERTYCHA I GO NIE PRZEPROSIŁ.
Rozumiecie to? Skręcają sprawy Giertychom, Grodzkim, Nowakom, skręcają najbardziej gangstersko, ostentacyjnie, żeby pokazać, jak chronią swoich, ale wsadzić do aresztu 70 letniego, schorowanego typa za to, że powiedział prawdę o Giertychu, to już spoko. (…)
W normalnym świecie rozmaite Amnesty i Helsińskie czy Batorego Fundacje już powinny wyć, ale lepiej cicho, bo Umiłowany Przywódca może się obrazić. O cynglach z GW, Polityk, TVNów czy Kultur Liberalnych nawet nie wspomnę. A skoro za prawdę o Giertychu idzie się do pi#rdla, to ja z chęcią ustawię się w kolejce i przypomnę.
– Giertych jest jedną z najbardziej odrażających i niebezpiecznych postaci polskiej polityki, prawą ręką Tuska. Niszczącą i degenerującą ten kraj i debatę publiczną.
– Giertych jest, patrząc na całość jego biografii, osobą o jednej z najbardziej prorosyjskich biografii w polskiej polityce. I nadal realizuje, intencjonalnie bądź nie, cele Kremla.
– Giertych otacza sie byłymi neonaziolami, Giertych w momencie pełnoskalowego ataku Rosji na Ukrainę szerzył moskiewską propagandę, że ówczesna władza chciała rozbioru Ukrainy.
– Giertych i jego ludzie, jak Wrzosek i Żurek, sukcesywnie destruują polski wymiar sprawiedliwości. Giertych potrafił powiedzieć do kobiety, której autystycznego dziecko usilowalo sie zabić, coś, czego sens brzmiał „zacznij sypać, przytulisz dzieciaka”. Powiedźcie mi, jakim bydlakiem trzeba być, by zrobić coś takiego? To ludzie Bodnara i Giertycha są odpowiedzialni za los urzędniczek z Ministerstwa Sprawiedliwości, które w areszcie, słowa Rzecznika Praw Obywatelskich, były „traktowane w nieludzki sposób”.
– Giertychowi Bodnar skręcił sprawę PolNordu w ostentacyjny, gangsterski sposób. W aferę PolNordu zamieszane są, przypomnę, ruskie służby, jest to jedna z największych, mafijnych afer w dziejach 3 RP.
– Silni Razem i rozmaite zbydlęcone, hejterskie farmy trolli, które są najgorszym ściekiem nienawiści, prorosyjskich bredni, które grożą i atakują dzieci nielubianych przez władzę osób, jakoś zawsze dziwne orbitują wokół Giertycha a część jest przez niego aktywizowana.
– A na koniec najważniejsze. To Giertych jest odpowiedzialny za próbę zamachu stanu, puczu, który miał na celu niedopuścić do zaprzysiężenia Karola Nawrockiego na Prezydenta. I on jest odpowiedzialny za dalsze szerzenie napisanej na Kremlu propagandy o sfałszowanych wyborach.
To jest już zdrada stanu, próba zniszczenia polskiego państwa i demokracji, jeden do jednego robota na rzecz Putina, destabilizowanie Polski, na którym korzysta Moskwa. I w normalnym państwie to Giertych będzie siedział. I nie pół roku tylko dużo dłużej…
Powtórzę. Nikt przyzwoity nie może już teraz tego syfu popierać.
A Ty, po której stronie jesteś? Giertycha czy Borowskiego?
PS.
Oto słowa, za które zostały skazany Borowski: „Bo można się spodziewać, że człowiek, który broni, bo oczywiście każdemu największemu zbrodniarzowi należy się obrońca, ale ten obrońca nie może z nim współpracować. on powinien szukać różnych łagodzących rzeczy, a tu widzimy mecenasa, i jednego z wielu oczywiście, bo ten zawód się zdegenerował, który z przestępcami współpracuje. Przecież ta cała afera bez udziału Pana Giertycha, który zapewniał nie tylko taką tarczę prawną, ale tutaj dawał swoich znajomych, godził się na to, żeby jego znajomi byli tymi słupami”.
PS2
Algorytmy czesto tną zasięgi moich wpisów. Jeśli ten post wydaje Ci się ważny – proszę, podaj go dalej.
Dawid Wildstein 
zdj.: Adam Borowski z profilu Dawida Wildsteina na FB
W portalu SDP publikujemy często opinie autorów z rożnych środowisk reprezentujących rozmaite poglądy. Zdecydowaliśmy się przybliżać niektóre z wpisów dziennikarza i publicysty Dawida Wildsteina z jego profilu na Facebooku. Felietony zamieszczamy za wiedzą Autora – tytuł i śródtytuły od redakcji

O Kosiniaku-Kamyszu pisze DAWID WILDSTEIN: Żyjemy w państwie zarządzanym prowokacjami, szantażami i gangsterką polityczną.

Chciałem napisać o tym, jak obrzydliwą rolę pełni dziś Kosiniak Kamysz. Jak Tusk zrobił z niego ścierkę, którą wyciera swoje brudy, bezprawie, łamanie konstytucji. I że, tak czysto po ludzku, dodatkowo Kosiniak jest po prostu paskudny. W końcu jest dziś najwierniejszym lokajem typa, który zrobił to, co zrobił z Hołownią.
Który nasłał najgorszy syf medialny i giertychowe farmy trolli, żeby, za pomocą informacji od służb, gn#ili rodzinę Hołowni, robili z niego wariata, wylewali szambo i hejt 24h na dobę. A Hołownia to jednak współpracownik, polityczny kompan, człowiek, dzięki któremu Kosiniak dostał sie do Sejmu… I wtedy coś mnie tknęło.
Władysław Kosiniak-Kamysz na spotkaniu z aktywem piotrkowskiego PSL w styczniu 2023 roku
zdj. HB

 

Przeciez to właśnie też po to Tusk zorganizował ten koszmar Hołowni. Żeby sterroryzować resztę. Żeby wiedzieli, co ich czeka, jeśli chociaż mrukną coś na to bezprawie, jeden gest wykonają nie po myśli Umiłowanego Przywódcy…

A wszyscy wiemy, jak tak naprawde slabym, miękkim człowiekiem jest Kosiniak. Inna sprawa, że facet daje gęby do takiego Bezprawia, że może się to skończyć dla niego źle. Ciekawe, jakie służby dały info o Kosiniaku Uśmiechniętemu Premierowi, że Kosiniak w to brnie, że aż tak się boi? I „fajnie”, że żyjemy w państwie zarządzanym prowokacjami, szantażami i tego typu gangsterką polityczną.

 Z jednej strony więc mi go żal… z drugiej naprawdę mu współczuję. A nauczka z tego prosta, moi drodzy. Nigdy nie zadawajcie sie z gangsterami, nie ufajcie im, bo zrobią was tak, jak Tusk Kosiniaka i Holownię.
Dawid Wildstein 
X – 21 marca 2026 roku
PS: algorytmy czesto tną zasięgi moich wpisów. Jeśli ten post wydaje Ci się ważny – proszę, podaj go dalej
DW
W portalu SDP publikujemy często opinie autorów z rożnych środowisk reprezentujących rozmaite poglądy. Zdecydowaliśmy się przybliżać m.in. niektóre z wpisów dziennikarza i publicysty Dawida Wildsteina z jego profili na  i Facebooku. Felietony zamieszczamy za wiedzą Autora – tytuł i śródtytuły oraz nieliczne skróty od redakcji.

O niemieckiej pożyczce i pewnej aktorce pisze DAWID WILDESTEIN: Szczepkowska bredzi putinowską propagandę

W portalu SDP publikujemy często opinie autorów z rożnych środowisk reprezentujących rozmaite poglądy. Zdecydowaliśmy się przybliżać m.in. niektóre z wpisów dziennikarza i publicysty Dawida Wildsteina z jego profilu na Facebooku. Felietony zamieszczamy za wiedzą Autora – tytuł i śródtytuły oraz nieliczne skróty od redakcji.
Przegrzali z tym SAFE. Serio. Jeśli używają nawet tej ćwierć inteligentki, tego, wybaczcie słowo, ale to i tak najłagodniejsze, nielotnego chamidła, Szczepkowskiej, która znowu zaczyna bredzić putinowską propagandę, że Nawrocki nie jest Prezydentem (skądinąd to niebywałe, że po stronie Uśmiechniętego Populizmu można tak na bezczelu, bez ukrywania nadawać przekazem z Russia Today), to znaczy, że wiedzą, że już muszą chwycić się wszystkich swoich rezerw, najgorszego patusiarstwa…
To, co miało być ich spektakularnym zwycięstwem przestało nim być i muszą dziko walczyć. O tym świadczy ich wycie.
I nic dziwnego. Bo po tych kilku tygodniach debaty o berlińskim SAFE, a szczególnie po prezydenckim projekcie SAFE 0% nie wiem, jak można popierać ten s*f, który chce nam sprzedać Uśmiechnięty Populizm. Nie wiem jak ktokolwiek, kto jakkolwiek ogarnia rzeczywistość, może być za tą patologią.
Przecież oni się w pełni odsłonili. Ta władza już nawet nie ukrywa, właściwie wprost przyznaje, że nie chodzi o żadną obronność, czy o rozwój Polski i naszych zdolności militarnych. (…) Chodzi o to, by nas związać z Berlinem i Brukselą i żeby nasze możliwości obronno-wojskowe były uzależnione od warunkowości (czytaj łaski) przychylnych im państw.
Plus jeszcze ta ostentacja w zapowiedziach, że mają gdzieś konstytucję, Prezydenta etc.; i tak przyjmą i pokaża środkowy palec całej reszcie…
A jakby ktoś miał jeszcze do jakiegoś czasu wątpliwości, to ten dziki, nieracjonalny, durny wylew hejtu chyba wystarczająco pokazał, że żadna rozmowa nie jest możliwa. Żadna debata, czy refleksja nad tym, jak tworzyć własne państwo i jak je zabezpieczać. Mamy brać od Niemców i morda w w kubeł. Kto myśli inaczej faszystą. I jeszcze (…) ten prymitywizm, ta tępota i infantylizm tego, co nam sprzedaje od kilku dni ta władza i jej medialne cyngle z GW, TVN i okolic… dla każdego na jakimś poziomie intelektualnym i niezależnie od poglądów politycznych jest to zwyczajnie odrażające.
No i Tusk wyskakujący na przemówieniu z przekazem, ze Niemiec płakał jak sprzedawał SAFE, więc bierzmy jak najszybciej? Serio? No, da się głupiej i prymitywniej?  Oni już nie udają. To propaganda idiotów dla idiotów. Najbardziej mnie chyba bawi wątek, że Nawrocki robi to, bo USA… A w tym czasie, na bezczelu, bez krępacji, politycy niemieccy wprost mówią, że Polska ma przyjąć SAFE, bo inaczej będzie kuku. (…)
A w filmikach, które argumentują za berlińskim SAFE nasza Uśmiechnięta Patologia też robi z siebie zwyczajnego debila… np pokazuje zaporę na granicy polsko- białoruskiej, przeciw której samo walczyli. Serio. Kim trzeba być, by coś takiego łykać?
PS: algorytmy czesto tną zasięgi moich wpisów. Jeśli ten post wydaje Ci się ważny – proszę, podaj go dalej – DW.

DAWID WILDSTEIN o TVP w likwidacji: Uśmiechnięty Populizm rozkręcił jedną z najobrzydliwszych kampanii hejtu

W portalu SDP publikujemy często opinie autorów z rożnych środowisk reprezentujących rozmaite poglądy. Zdecydowaliśmy się przybliżać m.in. niektóre z wpisów dziennikarza i publicysty Dawida Wildsteina z jego profilu na Facebooku. Felietony zamieszczamy za wiedzą Autora – tytuł i śródtytuły od redakcji
Boże, jakie to piękne. Podobno mój krotki tekścik o Dobrosz Oracz (który tak naprawdę nie był o niej, tylko o bydlactwie kłamstw i kampanii hejtu Uśmiechniętego Populizmu) tak wkurzył nasze kochane, nielegalne TVP (tak, tak, będziecie siedzieć kochani, bo to, co robicie to ostentacyjna bandyterka), że nie tylko szykują na mnie swoich prawników, dodatkowo poprosili Giertycha, żeby napuścił na mnie swoje trolle, i faktycznie, na Twitterze mam prawdziwy najazd tej patologii. Czyli, naprawdę trafiło i zabolało.
W takim razie z największą przyjemnością ponownie zamieszczam swój wczorajszy tekst, z prośbą o jak najszersze udostępnianie. I tylko jedno mnie ciekawi. Za co oni chcą mnie podać do sądu? Za niekorzystne zdjęcie Oracz? To co oni chcą, zamknąć cały internet? No zdjęcie wziąłem z Wikipedii:D

Napierw milczą, potem histerycznie atakują

Spójrzcie. To jedna z naczelnych propagandystek neo TVP. I można by napisać, że przez tę kobietę dzieci umierają na raka… to jej władza daje potworne pieniądze, dzięki którym można byłoby uratować życie najmłodszych, walczących z nowotworami. Ale pensja dla propagandystki ważniejsza. Fajnie, co nie? A teraz od początku. To oczywiście Dobrosz Oracz, jedna z najwierniejszych, najważniejszych funkcjonariuszek propagandy PO. Razem z arcykapłanką propagnady Schnepf.

Z mojej perspektywy to postać odrażająca. Ale nie, nie jest odpowiedzialna za to, że dzieci umierają na raka. To skąd ten początek posta? Otóż właśnie neoTVP wypuściło filmik z imprezy ramówkowej, na której Dobrosze, klony Schnepfowej, Czyże i im podobni, wśród złota, na imprezie za potworne pieniądze, imprezują w najlepsze. Wici, rozumici, niby w likwidacji, ale przecie rządzi Uśmiech, więc kłamiemy i łamiemy prawo, kogo to obchodzi, miliardy lecą. A jeszcze trzy lata temu Uśmiechnięty Populizm rozkręcił jedną z najobrzydliwszych, najbardziej zakłamanych kampanii hejtu.

Nowotwory to wina PiS…

Oskarżono władzę PiS, że zamiast ratować chore na raka dzieci, daje na TVP. W tej nagonce uczestniczyli ci sami politycy, którzy dziś dają miliardy na neoTVP, cyngle medialne, które dziś bronią tej władzy i jej funkcjonariuszy takich, jak Oracz czy Schnepfowa etc.
Uderzano w konkretnych ludzi wyzywając ich od morderców dzieci, urządzano manifestacje z takimi hasłami…
Wszyscy wiedzieli, że to kłamstwo. Ale kogo to obchodziło? Ważne, że można było na trupach dzieci, na ich potwornym cierpieniu, rozkręcić najbardziej tępy, przemocowy i prymitywny hejt. Że można było kłamać, oskarżać innych o najgorsze, o mordowanie wręcz… A jak już Tusk i jego ekipa dorwała się do władzy, oczywiście miliardy na propagandę płyną. I dzieci może umierają na raka, ale Uśmiechnięte.
Warto pamiętać o tamtym uśmiechniętym wyrzygu hejtu, bo pokazuje on, z jak nihilistyczną, skrajnie przemocową, pustą i populistyczną formacją mamy do czynienia- wyjątkową na skalę Polski a nawet Europy. Zdolną do największych świństw i kłamstw.
Broń Boże nie zniżajmy się do ich poziomu. Ale też nie zapominajmy, co robili i robią.

Tępym przekazem w kryzys

A najbardziej ponurą puentę dopisała sama rzeczywistość. Bo poprzednia władza była, jaka była, ale coś się starała robić. Za to za Uśmiechniętego Populizmu mamy REKORDOWY kryzys w Ochronie Zdrowia, plajtujący NFZ, kobiety rodzące na SORze, pacjentów onkologicznych odsyłanych do domu, na rodzaj ekonomicznej eutanazji, bo szpitale się zamykają.
A populistyczna władza ma na to wywalone, bo zajęta jest ściganiem emerytek obrażających Owsiaka, polityków opozycji oraz rozkręcaniem kolejnych, populistycznych kampanii nienawiści. Zaś jej medialne cyngle robią wszystko, by tę ponurą rzeczywistość ukryć.
Więc powtórzę, akurat dama ze zdjęcia nie jest odpowiedzialna za los chorych dzieci. Za to już jej mocodawcy, których broni, chroni i dla których robi- jak najbardziej.
Dawid Wildstein
PS: Algorytmy czesto tną zasięgi moich wpisów. Jeśli ten post wydaje Ci się ważny – proszę, podaj go dalej.

O wulgarnej narracji w obozie władzy pisze DAWID WILDSTEIN: Dlaczego oni muszą być tacy tępi i odrażający?

„Jesteś śmierdzącą ruską onucą. Myślałem, że tylko pisowskim czopkiem, dla szmalu koniunktury, taką pospolitą zwyczajną k*****. Okazuje się, że poszedłeś dalej. Onuco, jechałeś po mnie medialnie, teraz się ruski pachołku zrewanżuję. Jak tam d***y w agenturze? Dalej cię kochają? To urocze słowa, jakie wypowiedział wobec Stanowskiego celebryta i wielki autorytet Uśmiechniętej Polski, Piotr Zelt.

Stanowski ani mi brat, ani swat, ale przypomnijmy jedno przy tej okazji. Piotr Zelt to typ, który, podczas hybrydowego ataku Putina na Polskę, wspierał ile się dało propagandę Rosji i Białorusi.

Zaburzenia i infantylizm

Żeby nie było, myślę, że nie wspierał Putina intencjonalnie. Jak pokazuje ta wiadomość i inne wyczyny tego aktora, w wypadku Piotra Zelta mamy ewidentnie do czynienia z zaburzonym, infantylnym, nie kontrolujących emocji ciężkim idiotą. Hm. Czyli właściwie z typowym przedstawicielem wspierających tę populistyczną władzę celebrytów.

Ale ja przytaczam ten (… – red) post nie po to, żeby piętnować hipokryzję idiotów od Uśmiechu. Mam inne pytanie. Czemu oni zawsze muszą być tacy obrzydliwi? Czemu zawsze te wspaniałe autorytety Uśmiechu okazują się intelektualnie miernymi, żenującymi chamami? Czemu zawsze są tak niebywale prymitywni i brutalni? I o co chodzi z ich fiksacjami na punkcie fekaliów? Czemu pasożytują na najgorszych ludzkich emocjach i je podbijają? Jest w tym naprawdę coś niebywałego.

Zelty, Skiby, Gretkowskie…

Widzisz tę groteskową bandę nadętych snobów, powtarzająca te dyrdymały, jak to są lepsi od typowych Polaków, jak są elitą, a potem czytasz tych Zeltów, te Skiby, Szczepkowskie , Gretkowskie, profesory Markowskie i innych fanów Giertycha i naprawdę masz czasem wrażenie, że ktoś właśnie zrobił patostream ze śmietnika, w którym zawzięcie „dyskutują” jakieś chlory, którym mózgi dawno przeżarł denaturat.

Nie zrozumcie mnie nie źle. Ja wiem, że ci ludzie to jednostki pozbawione myśli, nie posiadające ani grama niezależnej myśli czy kręgosłupa moralnego, gotowi dla Tuska na wszystko, na każdą podłość. Ale dlaczego, w wymiarze chociaż estetycznym, ten Uśmiechnięty Populizm nie mógłby być mniej obrzydliwy? A jutro ten sam Zelt będzie się pławił w jakimś tabloidowym syfie nad tym, jak to Polacy są wulgarni… a podbijać to będą np cyngle z GW. I tak to się kręci w Uśmiechniętym Cyrku.

Dawid Wildstein – X

PS: algorytmy czesto tną zasięgi moich wpisów. Jeśli ten post wydaje Ci się ważny – proszę, podaj go dalej