Wystawa zdjęć z wojny na Ukrainie w Paryżu

W dniach 11 – 13 października Europejska Federacja Dziennikarzy (EFJ) wraz z Krajowym Związkiem Dziennikarzy Ukrainy (NUJU) zorganizowały w stolicy Francji wystawę fotograficzną „Ukraina: Dziennikarze w strefach działań wojennych”.

Wystawa w Paryżu poświęcona jest realiom wojny rosyjsko-ukraińskiej i pracy dziennikarzy w niebezpiecznych warunkach. Ekspozycja jest częścią inicjatywy NUJU mającej na celu zorganizowanie międzynarodowego trybunału przeciwko Rosji za przestępstwa przeciwko dziennikarzom i środkom masowego przekazu.

„Od początku masowej rosyjskiej inwazji na Ukrainę podczas wykonywania swoich obowiązków zawodowych zginęło 16 dziennikarzy. W sumie śmierć poniosło ponad 70 pracowników mediów, w tym zarówno dziennikarze cywilni będący ofiarami rosyjskiej agresji, jak i dziennikarze zmobilizowani do wojska. Nasza wystawa jest hołdem złożonym naszym poległym kolegom – powiedział podczas otwarcia wystawy Serhii Tomilenko, szef NUJU. – Dziennikarze na wojnie celowo pracują w nadzwyczajnych warunkach. Tylko w ciągu ostatnich kilku miesięcy doszło do trzech ataków na samochody dziennikarzy przygotowujących materiały na pierwszej linii frontu. A tydzień temu rosyjska rakieta trafiła w hotel w Charkowie, w którym mieszkali dziennikarze z różnych krajów i przedstawiciele misji międzynarodowych”.

Zdjęcia prezentowane na wystawie pokazują pracę dziennikarzy w różnych miastach i regionach Ukrainy. Na jednym ze zdjęć mieszkańcy frontowego Orichova obejmują Svitlanę Karpenko, redaktorkę lokalnej gazety „Trudova Slava”, która przyniosła im egzemplarze swojej publikacji. Na obszarach pierwszej linii frontu, gdzie często nie ma prądu i internetu, prasa drukowana staje się niemal jedynym źródłem informacji. Dzięki pomocy Krajowego Związku Dziennikarzy Ukrainy udało się utrzymać funkcjonowanie 29 gazet lokalnych.

Na wystawie w Paryżu zaprezentowano 26 prac fotograficznych, w tym laureata Nagrody Pulitzera i World Press Photo, ukraińskiego fotografa Jewhena Małoletki, fotoreportera agencji informacyjnej Associated Press na Ukrainie Jefrema Łukackiego oraz słynnych ukraińskich fotografów Konstantin i Vlada Liberovyh oraz Yana Dobronosova.

Głównym zadaniem wystawy jest zwrócenie uwagi światowej opinii publicznej na pracę dziennikarzy w czasie wojny i konieczność karania zbrodni wojennych.

W otwarciu ukraińskiej wystawy fotograficznej uczestniczyli przedstawiciele francuskich mediów, w szczególności koledzy francuskich dziennikarzy Frédérica Leclerca-Imhoffa i Armanda Soldina, którzy zostali zamordowani na Ukrainie, szefowie francuskich związków zawodowych dziennikarzy oraz członkowie komitetu wykonawczego Europejska Federacja Dziennikarzy.

Podczas oficjalnego otwarcia wystawy jej organizatorzy pokazali film o pracy dziennikarzy w czasie wojny na Ukrainie, warunkach ich pracy oraz o tym, jak Krajowy Związek Dziennikarzy Ukrainy pomaga mediom ukraińskim i międzynarodowym w ich pracy na pierwszej linii frontu.

„NSJU zapewnia swoim kolegom udającym się w podróż służbową do szczególnie niebezpiecznych rejonów Ukrainy sprzęt ochronny – kamizelki kuloodporne, hełmy ochronne, a także apteczki taktyczne. Ponadto prowadzimy niezbędne szkolenia i edukację – zauważył Serhij Tomilenko. – A dzięki silnemu wsparciu Międzynarodowej i Europejskiej Federacji Dziennikarzy, UNESCO udało nam się uruchomić na Ukrainie sieć Dziennikarskich Centrów Solidarności, których działania mają na celu pomoc naszym kolegom, którzy ucierpieli w czasie wojny i potrzebują wsparcia.”

Guillerme Canela, kierujący Departamentem UNESCO ds. Wolności Słowa i Bezpieczeństwa Dziennikarzy, mówił o udziale tej międzynarodowej organizacji w działaniach wspierających dziennikarzy i media Ukrainy. Skoncentrował się także na roli UNESCO w walce z bezkarnością za przestępstwa popełniane na dziennikarzach.

„Ale nie da się walczyć z bezkarnością, jeśli przestępstwa nie są dokumentowane. Dlatego potrzebujemy zdjęć, dokładnych dokumentów, informacji od dziennikarzy śledczych, funkcjonariuszy organów ścigania i ekspertów w zakresie medycyny sądowej. Powinniśmy nad tym popracować już dziś” – podkreślił Guillerme Canela.

Prezes Europejskiej Federacji Dziennikarzy Maja Sever podkreśliła wagę pracy wykonanej przez odważnych ukraińskich dziennikarzy. „W świecie, w którym w różnych zakątkach globu szaleją konflikty (kiedyś byliśmy świadkami okropności rozgrywających się na Bliskim Wschodzie), Ty i Twoi koledzy, którzy wykonaliście zdjęcia prezentowane na wystawie, dbacie o to, aby cierpienia Ukraińców nie zostało zapomniane. My, jako dziennikarze całego świata, zawsze będziemy Was wspierać” – powiedziała Maja Sever. Podziękowała także ukraińskim dziennikarzom „za ich siłę, miłość i odwagę w przekazywaniu prawdy światu”.

Miliony widzów śledziło „Debatę wyborcza 2023” w Telewizji Polskiej

 

Poniedziałkowa „Debata wyborcza”, zorganizowana przez TVP, w momencie największej oglądalności zgromadziła przed ekranami ponad 6 mln widzów – podała Telewizja Polaka powołując się na dane Nielsen Media.

W debacie przed wyborami parlamentarnymi wzięli udział przedstawiciele sześciu komitetów, którzy zarejestrowali swoje listy we wszystkich okręgach. Prawo i Sprawiedliwość reprezentował premier Mateusz Morawiecki, Koalicję Obywatelską – szef PO Donald Tusk,  Nową Lewicę – posłanka Joanna Scheuring-Wielgus, Trzecią Drogę – lider Polski 2050 Szymon Hołownia, Konfederację – poseł Krzysztof Bosak, a Bezpartyjnych Samorządowców – Krzysztof Maj.

Program emitowany na trzech antenach –  TVP1, TVP Info i TVP Polonia – oglądało 5,4 mln widzów. Udział debaty w paśmie wyniósł 42,6 proc. Nadawane zaraz po debacie główne wydanie „Wiadomości” obejrzało 3,5 mln widzów w TVP1, TVP Info i TVP Polonia, co dało udział na poziomie 27,3 proc.

opr. jka, źródło: Telewizja Polska

 

Telewizja Polska podpisała umowę z PZPN w sprawie transmisji piłkarskich rozgrywek

Fortuna 1. Ligę, 2. Ligę, Fortuna Puchar Polski i Superpuchar Polski w piłce nożnej mężczyzn, Orlen Ekstraligę i finał Orlen Pucharu Polski w piłce nożnej kobiet, a także mecze reprezentacji Polski kobiet, męskich reprezentacji młodzieżowych i reprezentacji w futsalu będzie można zobaczyć na antenach TVP. Publiczny nadawca nabył wyłączne prawa telewizyjne do tych rozgrywek do 2027 roku.

Jak informuje TVP, w sezonach 2024/2025, 2025/2026 i 2026/2027 jej widzowie zobaczą co najmniej 99 meczów Fortuna Pucharu Polski na szczeblu centralnym (w tym wszystkie mecze od fazy 1/8 rozgrywek), a także blisko 1500 wybranych meczów Fortuna 1. Ligi i 2. Ligi oraz Superpuchar Polski. Ponadto publiczny nadawca zwiększy, w ramach obecnej umowy na sezon 2023/2024, liczbę transmitowanych meczów 2. Ligi.

Współpraca pomiędzy TVP i Polskim Związkiem Piłki Nożnej zakłada również transmisje wybranych meczów Orlen Ekstraligi Kobiet oraz finału Orlen Pucharu Polski kobiet, a także zmagań młodzieżowych reprezentacji mężczyzn (od U-15 do U-21), reprezentacji kobiet (U-19 i seniorki) i reprezentacji w futsalu.

Telewizja Polska nabyła wyłączne prawa do transmisji meczów w telewizji linearnej oraz w internecie, aplikacjach mobilnych, a także Smart TV i telewizji hybrydowej. W ramach współpracy TVP otrzyma tytuł „Główny Partner Telewizyjny” dla wszystkich ujętych w umowie rozgrywek, a logotypy publicznego nadawcy będą eksponowane m.in.: w materiałach reklamowych, na stronach internetowych, obiektach sportowych i biletach.

W okresie obowiązywania umowy Telewizja Polska pokaże ponad 1700 meczów. Od sezonu 2024/2025 na antenie TVP Sport emitowane będą także Magazyny Ligowe (Fortuna 1. Ligi i 2. Ligi).

opr. jka, źródło: Telewizja Polska

Anna Bogusiewicz i Michał Rachoń poprowadzą „Debatę wyborczą 2023” w Telewizji Polskiej

W poniedziałek, 9 października Telewizja Polska organizuje debatę przed wyborami parlamentarnymi. Do udziału w programie zostało zaproszonych sześć komitetów wyborczych, które zarejestrowały listy we wszystkich okręgach wyborczych.

Debata, którą poprowadzą Anna Bogusiewicz i Michał Rachoń, transmitowana będzie na trzech  antenach Telewizji Polskiej:  TVP1, TVP Info i TVP Polonia. Początek, 9 października o godziny 18.30.

Zaproszenie do programu otrzymali: KW Bezpartyjni Samorządowcy, Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia droga Polska 2050 Szymona Hołowni- PSL, KW Nowa Lewica, KW Prawo i Sprawiedliwość, Konfederacja Wolność i Niepodległość oraz Koalicyjny Komitet wyborczy Koalicja Obywatelska PO.N iPL Zieloni.

opr. jka, źródło: TVP

Parlament Europejski chce zaostrzenia przepisów chroniących dziennikarzy

Ochrona mediów przed ingerencją z zewnątrz, zakaz używania oprogramowania szpiegującego wobec dziennikarzy, obowiązek informowania o strukturze własnościowej mediów  – to m.in. znalazło się w stanowisku Parlamentu Europejskiego przyjętym we wtorek, 3 października.  

W stanowisku w sprawie europejskiego aktu o wolności mediów, które europosłowie przyjęli stosunkiem głosów 448/102 (75 wstrzymujących się) Parlament Europejski chce zobowiązać państwa członkowskie, by zapewniły pluralizm mediów i chroniły ich niezależność od ingerencji rządowej, politycznej, gospodarczej i prywatnej.

Europosłowie chcą zakazać wszelkich form ingerencji w decyzje redakcyjne mediów, a także zapobiec wywieraniu zewnętrznej presji na dziennikarzy. Chodzi na przykład o zmuszanie ich, by ujawniali źródła informacji, uzyskiwanie dostępu do zaszyfrowanych treści na ich urządzeniach lub stosowanie wobec nich programów szpiegowskich.

PE jest również zdania, że stosowanie takich programów można uzasadnić jedynie w ostateczności, a każdy konkretny przypadek należy rozpatrzyć osobno. Decyzję o stosowaniu programów szpiegowskich zarządza organ sądowy w związku z postępowaniem w sprawie poważnego przestępstwa, takiego jak terroryzm lub handel ludźmi.

Aby ocenić niezależność mediów, PE chce zobowiązać wszystkie media, w tym mikroprzedsiębiorstwa, by podawały do wiadomości publicznej informacje o ich strukturze własności.

Europosłowie chcą także, aby media (w tym platformy online i wyszukiwarki internetowe) informowały o środkach finansowych, które uzyskują z reklamy państwowej, oraz o wsparciu, jakie otrzymują od państwa. Dotyczy to także środków z państw spoza Unii.

Parlament chce, by decyzje dotyczące moderowania treści, które podejmują bardzo duże platformy online, nie naruszały wolności mediów. Dlatego też domagają się mechanizmu zarządzania decyzjami o usuwaniu treści. Europosłowie uważają, że platformy powinny najpierw przetwarzać oświadczenia dostawców usług medialnych, by odróżnić niezależne media od źródeł, które nie są niezależne. Media powinny następnie otrzymywać informację, że platforma zamierza usunąć ich treści lub ograniczyć dostęp do nich. Powinny mieć 24 godziny, by zareagować na tę decyzję. Jeżeli po upływie tego czasu platforma nadal uważa, że treści medialne nie są zgodne z warunkami jej funkcjonowania, może skierować sprawę do pozasądowego organu rozstrzygania sporów.

Europosłowie uważają, że państwa członkowskie muszą zagwarantować mediom właściwe, trwałe i przewidywalne finansowanie z wieloletnich budżetów. Chcą także zapobiec uzależnianiu się mediów od reklamy państwowej. Dlatego proponują, by wprowadzić pułap na reklamę publiczną dla pojedynczych dostawców usług medialnych, platform online lub wyszukiwarek internetowych. Ma on wynosić 15 proc. ogólnego budżetu przeznaczonego przez władze poszczególnych krajów Unii na reklamę. Europosłowie domagają się także, aby kryteria przyznawania środków publicznych mediom były dostępne publicznie.

Parlament chce, aby Europejska Rada ds. Usług Medialnych (nowy organ unijny, który ma zostać utworzony na mocy aktu o wolności mediów) była prawnie i funkcjonalnie niezależna od Komisji Europejskiej. Powinna też móc działać niezależnie od niej. Europosłowie domagają się także, aby nowo powstałą Radę wspierała doradczo grupa niezależnych ekspertów reprezentujących media i społeczeństwo obywatelskie.

Po przyjęciu przez PE stanowiska w sprawie aktu o wolności mediów, mogą się rozpocząć negocjacje z Radą UE, która ustaliła swoje stanowisko w tej sprawie w czerwcu 2023 roku, w sprawie ostatecznego kształtu dokumentu.

opr. jka, źródło: Parlament Europejski

 

„Rzeczpospolita”, Wirtualna Polska i RMF FM najczęściej cytowane w sierpniu

W sierpniu 2023 roku inne media najczęściej powoływały się na informacje podawane przez dziennik „Rzeczpospolita”, portal Wirtualna Polska i radio RMF FM – wynika z cyklicznego rankingu „Najbardziej opiniotwórcze media” przygotowanego przez Instytut Monitorowania Mediów IMM.

Informacje zamieszczane w „Rzeczpospolitej” cytowano w sierpniu 2023 roku 3135 razy, w Wirtualnej Polsce 2989 razy, a w RMF FM 2870 razy.

W kategorii tytułów prasowych „Rzeczpospolita” wyprzedziła „Gazetę Wyborczą” (2771 wzmianek) i „Fakt” (2282 cytowania).

Wśród stacji telewizyjnych na pierwszym miejscu znalazł się TVN24 (2773 cytowania), który wyprzedził Polsat News (2745 wzmianek) i TVP Info (1994 odniesienia).

Za najbardziej opiniotwórcze rozgłośnie radiowe, poza RMF FM, uznano Radio ZET (2068 cytowań) i TOK FM (683 wzmianki).

Wirtualna Polska w kategorii portali internetowych wyprzedziła zaś Onet (2610 cytowań) i Interię (1667 odniesień).

opr. jka, źródło: Instytut Monitorowania Mediów (IMM)

 

 

 

Ogłoszono laureatów III Międzynarodowego Festiwalu Heart of Europe

Podczas uroczystej gali, wieńczącej zorganizowany przez Telewizję Polską, III Międzynarodowy Festiwal Telewizyjny i Forum Heart of Europe, 28 września nagrodzono najlepsze produkcje zgłoszone przez nadawców publicznych z Europy Środkowo – Wschodniej. 

W sumie jury przyznało dwanaście nagród oraz dwa wyróżnienia w 6 kategoriach. Przyznano także dwie nagrody specjalne Zarządu TVP.

W kategorii „Film i serial fabularny” jury pierwszą nagrodę przyznało czeskiemu mini serialowi „Volga / Wołga” (reż. Jan Pachl, ČT). Drugie miejsce zajął film „March 1968 / Marzec’68” w reżyserii Krzysztofa Langa (TVP). Wyróżnienie otrzymał serial „Legend during Lifetime / Żywa legenda” (reż. Ergo Kuld, Estonia, ERR).

Najlepszą produkcją w kategorii „Dokument” okazał się „Paying a visit to Fortuna / Z wizytą u Fortuny” w reżyserii Matyasa Kalmana (Chorwacja, HRT). Drugie miejsce zajął czeski „War Correspondents / Korespondenci wojenni”, którego reżyserem jest Petr Jančárek (Czechy, ČT).

W kategorii „Krótki dokument” pierwsze miejsce zajął „Military Chaplains. Faith at War / Kapelani wojskowi. Wiara i wojna” Oleny Kryvenko z Ukrainy (Suspilne), druga nagroda trafiła do „My Emigrant – Elena / Mój emigrant – Elena” reż. Jana Bučka ze Słowacji (RTVS).

W kategorii „Dzieci i Młodzież” pierwsza nagroda przypadła serialowi dokumentalnemu w reżyserii Mantasa Narkevičiusa z Litwy (LRT) – „N16”. Na drugim miejscu uplasowała się produkcja czeskiej telewizji (ČT) „The Secret of Mr. M / Sekret pana M”. reż. Pavel Šimák. W tej kategorii wyróżnienie otrzymał także program rozrywkowy słowackiego nadawcy RTVS „Čeky ́s music lab / Muzyczne laboratorium Čeky‘ego” w reżyserii Vladimíra Balko.

Jury zdecydowało, że w kategorii „Digital” pierwszą nagrodę otrzyma projekt zrealizowany przez czeską telewizję (ČT) „How was your day at school? / Jak było w szkole?”, której twórcą jest Adam Balažovič. Druga nagroda przypadła „The Brave Fairy Tales / Bajki o odwadze” w reż. Viktorii Murovany z Ukrainy (Suspilne).

Pierwsza nagroda w kategorii „Rozrywka” trafiła do węgierskiej produkcji „Petőfi Lifetime Achievement – Music Award Gala / Gala nagród muzycznych Petőfi” – Nagroda za całokształt reż. Gabi Lukács (Węgry, MTVA). Drugie miejsce zajął program  „Camper / Kamper Polska” wyreżyserowany przez Michała Bandurskiego (TVP).

Nagrodą specjalną Zarządu TVP uhonorowano dwie produkcje Telewizji Polskiej – cykliczne widowisko muzyczne „Polskie biesiady” oraz serial „Polowanie na ćmy” w reżyserii Michała Rogalskiego.

III Międzynarodowy Festiwal Telewizyjny Heart of Europe dla nadawców publicznych z regionu Europy Środkowo-Wschodniej został zorganizowany przez Telewizję Polską. Biorące udział w festiwalu produkcje są dostępne do 25 października br. na platformie heartofeurope.tvp.pl w oryginalnych wersjach językowych z napisami w języku angielskim.

Partnerami tegorocznego wydarzenia byli: Europejska Unia Nadawców (EBU), targi MIPCOM i MIPTV, New Europe Market (NEM), Tallinn Black Nights Film Festival, Conecta Fiction & Entertainment, portal CEETV.net.

opr. jka, źródło: Telewizja Polska

Zmiany w Nagrodzie Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Nowa kategoria

W tym roku wprowadzono zmiany w Nagrodzie Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Trudniej będzie uzyskać nominację, uruchomiono nową stronę wyróżnienia, wprowadzono logotyp, pojawi się też kolejna kategoria „Dziennikarz dla planety”.

Konkurs o Nagrodę Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego zostanie zorganizowany po raz 19. Organizatorzy zdecydowali o wprowadzeniu kilku nowości. Od tego roku członkowie kapituły będą mogli zgłaszać publikacje, które ukazały się w okresie od października poprzedzającego przyznanie nagrody do września bieżącego roku (dotychczas: od września roku poprzedzającego przyznanie nagrody do sierpnia bieżącego roku). Zmieni się sposób głosowania i przyznawania nominacji. Od teraz w każdej edycji uzyska ją ośmiu dziennikarzy, których materiały zdobędą najwięcej punktów podczas głosowania. Oprócz braku możliwości zgłaszania autorów z własnych grup medialnych, od tego roku członkowie kapituły nie będą mogli również głosować na publikacje z własnych redakcji.

Niezależnie od nagrody głównej, po raz drugi zostaną uhonorowani twórcy internetowi w kategorii „Autor internetowy”. Celem tej nagrody jest nagradzanie tych, którzy działają poza głównym nurtem mediów. Kandydatów może zgłosić każdy, kto do 8 października wypełni formularz na stronie konkursu.

Po raz pierwszy pojawi się natomiast kategoria „Dziennikarz dla planety”. Jej celem jest wyróżnienie dziennikarzy, prezentujących postawę odpowiedzialności klimatycznej w codziennej pracy, którzy wykazują się rzetelnością, wiarygodnością i bezstronnością, cechują się dogłębnym zrozumieniem tematu, innowacyjnym podejściem do opowiadania historii, wrażliwością na potrzeby i sytuację szczególnie narażonych grup oraz aktywnie przeciwstawiają się nieprawdziwym narracjom klimatycznym. Laureatów wybierze specjalna kapituła.

W tym roku dla Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego zaprojektowano logotyp, który będzie towarzyszyć konkursowi w całym procesie komunikacji. Przygotowano również nową odsłonę strony internetowej.

Wyniki wszystkich trzech kategorii Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego 2023 zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali, która odbędzie się 21 listopada w Nowym Teatrze w Warszawie.

opr. jka, źródło: Eurozet

Michał Wodziński będzie nowym redaktorem naczelnym dziennika „Fakt”

Michał Wodziński 1 listopada 2023 r. obejmie stanowisko redaktora naczelnego gazety codziennej „Fakt” , będzie odpowiedzialny za pracę redakcji oraz strategię rozwoju dziennika oraz serwisu Fakt.pl – poinformował wydawca Ringier Axel Springer Polska.

Michał Wodziński rozpoczął swoją zawodową karierę w 2006 roku w Axel Springer (później Ringier Axel Springer Polska), jako redaktor sportowy, reporter i korespondent, relacjonujący wydarzenia sportowe na całym świecie. Po 7 latach przeszedł do redakcji gazety „Fakt”, gdzie przejął odpowiedzialność za cyfrową transformację dziennika oraz serwisu Fakt.pl.

W 2015 roku razem z zespołem rozpoczął budowę polskiej edycji Upday, serwisu informacyjnego uruchomionego przez Axel Springer i Samsung Electronics w 2016 roku. W 2020 roku został szefem serwisu Upday na Europę Wschodnią, a w 2022 r. awansował na stanowisko międzynarodowego redaktora naczelnego. W tej roli, Michał Wodziński był odpowiedzialny za zarządzanie liczącym ponad 60 osób zespołem redakcyjnym Upday oraz treści publikowane w 34 europejskich edycjach aplikacji.

Przez ostatnie 12 lat, współpracował także z Canal+ jako współprowadzący cotygodniowy magazyn piłkarski „Liga+”, moderator i prezenter podczas spotkań piłkarskiej Ekstraklasy.

W lipcu br. z funkcji redaktor naczelnej „Faktu” zrezygnowała Katarzyna Kozłowska, p.o. szefa redakcji został wówczas wicenaczelny Marcin Kowalczyk.

opr. jka, źródło: RASP

KRRiT chce zaktualizować listę ważnych wydarzeń sportowych. Ruszyły konsultacje

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przedstawiła propozycję nowej listy ważnych wydarzeń sportowych, które powinny być transmitowane bezpłatnie na ogólnopolskich antenach. Kibice mogą zgłaszać do niej swoje opinie i uwagi.

Obecna lista ważnych wydarzeń sportowych, które muszą być pokazywane w niekodowanych telewizjach ogólnopolskich, zawarta jest w rozporządzeniu z 2014 r. Teraz KRRiT zamierza ją zaktualizować. W zaprezentowanej na stronie regulatora propozycji listy znalazło się kilka nowości. Z Siatkarskiej Ligi Narodów (powstała w miejsce organizowanej w latach 1990-2017 Ligi Światowej) mają być pokazywane mecze reprezentacji mężczyzn nie tylko rozgrywane w Polsce, ale też poza granicami kraju z udziałem naszej drużyny. Na liście są również półfinały i finały mistrzostw świata i Europy w koszykówce mężczyzn, a także wszelkie inne mecze w ramach tych imprez z udziałem reprezentacji Polski, w tym mecze eliminacyjne. Wśród nowości są także Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce; mecze z udziałem zawodniczek i zawodników z Polski w ramach turniejów tenisowych: Australian Open, Roland Garros, Wimbledon i US Open;  mecze z udziałem polskich klubów w ramach Ligi Konferencji Europy UEFA.

KRRiT proponuje zaś wykreślić z listy ważnych wydarzeń zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich kobiet.

Konsultacje społeczne listy potrwają do 27 października, odpowiednie formularze są na stronie KRRiT. Osoby fizyczne mogą zgłaszać propozycje anonimowo.

opr. jka, źródło: KRRiT