SDP CAFE – PODAJ DALEJ… Jarecki rozmawia z DJ-em BRK – zapowiedź

DJ BRK, jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich DJ-ów, raper i producent muzyczny, będzie gościem Jareckiego w kolejnym odcinku „SDP Cafe – podaj dalej…”. Spotkanie rozpocznie się we wtorek, 26 października  o godz. 19 na kanale SDP na YouTube oraz na portalu sdp.pl.  

 

DJ BRK, czyli Bartosz Kochanek, znany również jako Brzuch, to założyciel kultowego studia nagraniowego – Kurnik Studio, producent, inżynier dźwięku. Od lat współpracuje z Jareckim i GrubSonem, ale lista artystów dla których BRK produkował muzykę, jest znacznie dłuższa. Był odpowiedzialny za brzmienie utworów, w których występowali Kamil Bednarek, Marika czy Marcelina, współpracował również z takimi wykonawcami jak: Metrowy, Skorup, Dinal, Metro, Chada oraz Pyskaty. Kochanek prowadzi także solową działalność artystyczna. W każdy piątek natomiast jego głos można usłyszeć na antenie Radia Opole w audycji „Galaktyczny poranek”.

 

„SDP Cafe – podaj dalej…” to cykl rozmów przygotowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, których bohaterami są dziennikarze-twórcy kultury. Formuła zakłada, że w następnych odcinkach gość może wystąpić w roli gospodarza i zaprosić na rozmowę kolejną osobę. Więcej informacji o projekcie TUTAJ.

 

Partnerzy:

Fundacja Kulturalna Polska, Fundacja Solidarności Dziennikarskiej

 

Patroni medialni:

TV Republika, „Sieci”, wPolityce.pl, „Do Rzeczy”, Radio Wnet, „Kurier Wnet” waw4free.pl, „Informator Stolicy”, kulturalni.pl, „Bez Wierszówki”, „Forum Dziennikarzy”

 

Projekt „Dziennikarze-twórcy kultury” finansowany jest ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Funduszy Promocji Kultury

SDP CAFE – PODAJ DALEJ… Mateusz Krautwurst rozmawia z Jareckim – zapowiedź

Jarecki, raper, wokalista, współzałożyciel zespołu Kultórwa, a także prowadzący audycję „Funk jest” na falach Polskiego Radia Opole, będzie gościem Mateusza Karutwursta w poniedziałek, 25 października w kolejnym odcinku „SDP Cafe – podaj dalej…”. Premiera o godz. 19 na kanale SDP na YouTube oraz na portalu sdp.pl.  

 

Jarecki, właściwie Jarosław Kubów, to urodzony w Opolu raper, wokalista, laureat nagrody im. Anny Jantar na 43. Festiwalu Polskiej Piosenki. W 1998 roku był współzałożycielem zespołu Kultórwa, z którym nagrał wydany w podziemiu album „Zwirus”. Pięć lat później, Jarecki wraz z kuzynem, DJ-em BRK założył kultowe Studio Kurnik, w tym samym czasie ukazał się kolejny album Kultórwy „Muzykata”. W międzyczasie formacja wzięła udział w konkursach muzycznych w tym na Opolskim Przeglądzie Zespołów Amatorskich oraz Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. W 2006 roku Jarecki wygrał eliminacje do opolskich debiutów. Wtedy to komputerowe bity i sample zastąpili muzycy. Wokalista  i jego zespół piosenką „Leń”, wygrali nagrodę im. Anny Jantar – Karolinkę – na 43. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki. 25 stycznia 2008 roku ukazała się pierwsza solowa płyta Jareckiego „Styldohwil”. Nagrał również dwa albumy z DJ-em BRK – „Mucha nie siada” oraz „Punkt widzenia”. Jego kolejny solowy krążek „Za wysoko” przez wielu dziennikarzy i krytyków muzycznych został uznany za jeden z pięciu najlepszych w 2017 roku na krajowym rynku muzycznym. Bardzo dobre przyjęcie płyty otworzyło artyście drogę w 2018 roku do występu na scenie głównej podczas Open’er Festiwal przed takimi gwiazdami jak Nick Cave, Migos, Noel Gallagher czy Arctic Monkeys.

 

Jarecki porusza się pomiędzy utworami spokojnymi i refleksyjnymi a dynamicznymi i energetycznymi, chętnie sięga po bliskie mu brzmienia funkowe. Artystyczna dojrzałość sprawia, że muzyk swobodne łączy gatunki. Efekty tego słyszymy na jego najnowszym albumie „Totem”, który jest bardzo zróżnicowany stylistycznie.

 

Artysta dobrze czuje się nie tylko na scenie, ale też w radiowym studiu. „Funk jest” to autorska audycja Jareckiego emitowana na falach Polskiego Radia Opole w każdą sobotę po godzinie 22. Słuchacze otrzymują wyselekcjonowany godzinny set muzyki z pogranicza funky, disco, soul, RnB i rapu, doprawiony charyzmatyczną osobowością prowadzącego, który wprowadza klimat niczym z dobrego klubu muzycznego.

 

„SDP Cafe – podaj dalej…” to cykl rozmów przygotowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, których bohaterami są dziennikarze-twórcy kultury. Formuła zakłada, że w następnych odcinkach gość może wystąpić w roli gospodarza i zaprosić na rozmowę kolejną osobę. Więcej informacji o projekcie TUTAJ.

 

Partnerzy:

Fundacja Kulturalna Polska, Fundacja Solidarności Dziennikarskiej

 

Patroni medialni:

TV Republika, „Sieci”, wPolityce.pl, „Do Rzeczy”, Radio Wnet, „Kurier Wnet” waw4free.pl, „Informator Stolicy”, kulturalni.pl, „Bez Wierszówki”, „Forum Dziennikarzy”

 

Projekt „Dziennikarze-twórcy kultury” finansowany jest ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Funduszy Promocji Kultury

 

„Wirus” –  wystawa Klubu Fotografii Prasowej SDP

Kilkanaście zdjęć pokazujących życie codziennie w pandemii możemy obejrzeć na wystawie przygotowanej przez Klub Fotografii Prasowej SDP.

 

Plansze z pracami zawisły na ogrodzeniu Domu Dziennikarz przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie. Autorami zdjęć są uczestnicy zajęć fotograficznych w Klubie Fotografii Prasowej SDP: Ewa Laskowska, Iwo Koronowski i Kamil Szpilski.

 

„Przełom roku 2020/2021 to czas, kiedy świat walczył z koronawirusem Sars-Cov-2, trudno byłoby znaleźć ważniejszy temat do dokumentowania niż Covid” – czytamy w opisie wystawy.

 

jka

 

Musimy działać wspólnie – relacja ze Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego SDP

Krzysztof Skowroński będzie pełnił funkcję prezesa Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich czwartą kadencję – zadecydowali delegaci Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego stowarzyszenia, który w dniach 16 – 17 października odbył się w Domu Pracy Twórczej SDP w Kazimierzu Dolnym. 

 

Zjazd, powołujący władze stowarzyszenia na kolejną, trzyletnią kadencję, miał się odbyć w ubiegłym roku, jednak pandemia i obostrzenia epidemiologiczne w kraju, pokrzyżowały te plany. Dopiero teraz udało się go zorganizować.

 

Zanim delegaci przystąpili do obrad, minutą ciszy uczcili pamięć 74 dziennikarzy, którzy zmarli od 2017 roku, kiedy to odbył się ostatni zjazd wyborczy, ich nazwiska odczytał prezes SDP Krzysztof Skowroński.

 

Miłą uroczystą chwilą były podziękowanie za 26 lat pracy na rzecz SDP dla dyrektor biura Zarządu Głównego Bożenny Dobrzyńskiej, która w tym roku przeszła na emeryturę. W imieniu delegatów Krzysztof Skowroński wręczył jej pamiątkowy dyplom, kwiaty i upominek.

 

Gorące dyskusje przedwyborcze

 

Po uformowaniu prezydium (jego przewodniczącą została honorowa prezes SDP Krystyna Mokrosińska) i odpowiednich komisji uczestnicy zjazdu rozpoczęli pracę. Wysłuchali sprawozdań z działalności Naczelnego Sądu Dziennikarskiego, Zarządu Głównego, skarbnika, Głównej Komisji Rewizyjnej.

 

Ocenie dokonań władz mijającej kadencji oraz wyborowi nowego prezesa towarzyszyły niemałe emocje. Podczas dyskusji ujawnił się też konflikt, który od kilku miesięcy miał miejsce między członkami Zarządu Głównego. Sekretarz generalna SDP Jadwiga Chmielowska oraz skarbniczka Aleksandra Rybińska-Wróbel zwracały uwagę na nieprawidłowości w zarzadzaniu stowarzyszeniem, za które ich zdaniem, odpowiedzialny jest Krzysztof Skowroński. Chodziło m.in. o sposób wyboru firmy, która za pieniądze z grantu, miała dostarczyć sprzęt audiowizualny do Centrum Prasowego Foksal, czy o próbę podjęcia negocjacji z Michałem Sobańskim w sprawie roszczeń do Domu Dziennikarz przy Foksal 3/5 bez wiedzy i zgody pozostałych członku zarządu. W swoich wystąpieniach podkreślały też złą sytuację finansową stowarzyszenia.

 

Krzysztof Skowroński odpierał zarzuty, np. w sprawie sprzętu dla Centrum Prasowym Foksal, tłumaczył, że cena nie dotyczyła samych urządzeń, ale również „wiedzy i technologii”. Próba podjęcia rozmów z Sobańskim miała zaś być alternatywą dla procesu sądowego, który mógłby się zakończyć utratą przez stowarzyszenie budynku przy Foksal.

 

Przedstawiciele Głównej Komisji Rewizyjnej stwierdzili, że nie dopatrzyli się naruszenia prawa przez zarząd mijającej kadencji. W swoim sprawozdaniu GKR zwróciła jednak uwagę, że pieniądze pozyskiwane z grantów, oprócz oczywistych korzyści dla SDP, stały się źródłem konfliktów, należałoby więc wprowadzić jasne procedury ich wykorzystywania. Komisja stwierdziła też m.in., że w nowej kadencji potrzebna będzie większa dyscyplina finansowa.

 

W głosowaniu nad absolutorium, działania ustępującego zarządu zdecydowało się poprzeć  51,7 proc. delegatów, przeciwko opowiedziało się 40,5 proc.

 

Troje kandydatów

 

Do walki o fotel prezesa SDP stanęli Aleksandra Rybińska-Wróbel, prezes Oddziału Warszawskiego oraz członek Zarządu Głównego Zbigniew RytelKrzysztof Skowroński.

 

Pierwsza kandydatka podkreślała, że zdecydowała się ubiegać o to stanowisko nie dla władzy, ale z poczucia odpowiedzialności za stowarzyszenie. – Mam poczucie odpowiedzialności, że pełniąc funkcję skarbnika zbyt późno zauważyłam nieprawidłowości. Jestem gotowa podjąć działania naprawcze wyprowadzenia stowarzyszenia z marazmu finansowego – mówiła Aleksandra Rybińska-Wróbel podczas swojej prezentacji.

 

Zbigniew Rytel zapewniał, że od dawna informował o możliwych nieprawidłowościach w funkcjonowaniu stowarzyszenia. – Obiecuję krótko: zrobię wszystko, aby nie dopuścić do upadku SDP, a wątpliwości zostaną wyjaśnione przez niezależny audyt – podkreślił.

 

Prezes Krzysztof Skowroński, w swojej prezentacji zwrócił uwagę, że z powodu przedłużenia przez pandemię mijającej kadencji, kolejna będzie krótsza. –  Ta kadencja już się rozpoczęła, powinna trwać następne dwa lata, później wybierzmy nowego prezesa – mówił w swoim wystąpieniu. Jego zdaniem najbliższy czas trzeba przeznaczyć głównie na prace nad zmianą statutu, do których powinno się włączyć jak najszersze grono osób ze wszystkich oddziałów SDP.  – Celem musi być pozyskiwanie nowych członków, z młodszego pokolenia oraz działania integrujące z oddziałami – podkreślał Skowroński. – Jeśli zaczniemy działać wspólnie będziemy widoczni w domenie społecznej. Stwierdził, że stowarzyszenie powinno również wypracować własną refleksję np. na temat funkcjonowania mediów publicznych. Na koniec dodał, że nie trzeba ratować SDP, bo działa dobrze, a zawirowania finansowe są skutkiem pandemii.

 

Dwie pierwsze tury wyborów nie przyniosły rozstrzygnięcia, żaden z kandydatów nie uzyskał wymaganych ponad połowy głosów obecnych na sali obrad delegatów. Do trzeciej tury przeszli Rybińska-Wróbel i Skowroński. Na dotychczasowego prezesa oddano 64 głosów,  na jego rywalkę 50. Krzysztof Skowroński będzie kierował stowarzyszeniem czwartą kadencję.

 

Po wyborze prezesa delegaci przystąpili do głosowania nad składem Zarządu Głównego. Do tego gremium zostali powołani: Hubert Bekrycht, Agnieszka Borowska, Maria Giedz, Witold Gadowski, Jolanta Hajdasz, Andrzej Klimczak, Sonia Kwaśny, Wanda Nadobnik, Mariusz Pilis, Wojciech Pokora, Grzegorz Radzicki, Aleksandra Tabaczyńska.

 

Piątka z nich – Maria Giedz, Witold Gadowski, Jolanta Hajdasz, Wanda Nadobnik i Mariusz Pilis – byli w składzie zarządu poprzedniej kadencji.

 

Żmudne głosowania

 

Drugiego dnia zjazdu, w niedzielę 17 października, w kolejnych głosowaniach wybrano Główną Komisję Rewizyjną. Będą ją  tworzyli: Małgorzata Cebulska, Zbigniew Natkański, Maria Przełomiec, Andrzej TomczakJanusz Wikowski.

 

Naczelny Sąd Dziennikarski w nowej kadencji będzie pracował w składzie: Piotr Boroń, Alina Bosak, Piotr Górski, Piotr Hlebowicz, Krzysztof Kurkiewicz, Grzegorz Mika, Anna Pakuła-Sacharczuk, Andrzej Radomiński, Jacek Stroka.

 

W wyborach na członków Komisji Interwencyjnych przegłosowano kandydatury: Bożenny Dobrzyńskiej, Magdaleny Drohomireckiej, Dawida Kaczmarczyka, Jana Poniatowskiego i Krystyny Różańskiej-Gorgolewskiej.

 

Rzecznikiem Dyscyplinarnym została Barbara Ziółkowska.

 

Narzucona przez statut długotrwała procedura głosowań spowodowała, że wśród delegatów pojawiło się wiele głosów o konieczności uproszczenia sposobu wyboru do poszczególnych gremiów stowarzyszenia. Będzie to z pewnością przedmiotem prac komisji statutowo-programowej, o powołaniu której zawnioskował prezes Skowroński. – Tak, abyśmy za rok mogli się spotkać na zjeździe statutowo-programowym – uzasadniał. Delegaci przyjęli uchwałę w tej sprawie.

 

Krzysztof Skowroński podziękował na koniec wszystkim uczestnikom zjazdu.

 

– Chciałbym abyśmy się nauczyli ze sobą rozmawiać, rozmawiać językiem dziennikarskim, a nie politycznym, jak rozmawiają dziennikarze, a nie politycy – powiedział.

 

jka

 

Galeria zdjęć ze zjazdu TUTAJ.

 

SDP CAFE – PODAJ DALEJ… Mateusz Kossakowski rozmawia ze Zdzisławem Piaskowskim – zapowiedź

Zdzisław Piaskowski, dziennikarz, animator kultury, pomysłodawca Mazurskiej Nocy Kabaretowej, będzie gościem Mateusza Kossakowskiego w czwartek, 21 października w kolejnym odcinku „SDP Cafe – podaj dalej…”. Premiera o godz. 19 na kanale SDP na YouTube oraz na portalu sdp.pl.  

 

Zdzisław Piaskowski to związany z Mrągowem i okolicami, dziennikarz i animator kultury. W swojej karierze dziennikarskiej pracował i publikował w prasie lokalnej i regionalnej, m.in.: „Mazurskich Klimatach”, „Nowinach Północnych”, „Kurierze Mrągowskim/Gazecie Olsztyńskiej”, „Wieściach z Piecek”, „Panoramie Mazurskiej”.

 

Pomysłodawca i organizator szeregu imprez kulturalnych w regionie, m.in. Mazurskiej Nocy Kabaretowej w Mrągowie, przedstawień teatralnych, wystaw, konkursów muzycznych.

 

Kierował placówkami kulturalnymi, takimi jak Miasteczko Westernowe Mrongoville w Mrągowie oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji „Pegaz” w Pieckach.

 

„SDP Cafe – podaj dalej…” to cykl rozmów przygotowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, których bohaterami są dziennikarze-twórcy kultury. Formuła zakłada, że w następnych odcinkach gość może wystąpić w roli gospodarza i zaprosić na rozmowę kolejną osobę. Więcej informacji o projekcie TUTAJ.

 

Partnerzy:

Fundacja Kulturalna Polska, Fundacja Solidarności Dziennikarskiej

 

Patroni medialni:

TV Republika, „Sieci”, wPolityce.pl, „Do Rzeczy”, Radio Wnet, „Kurier Wnet” waw4free.pl, „Informator Stolicy”, kulturalni.pl, „Bez Wierszówki”, „Forum Dziennikarzy”

 

Projekt „Dziennikarze-twórcy kultury” finansowany jest ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Funduszy Promocji Kultury

 

 

SDP CAFE – PODAJ DALEJ… Zdzisław Piaskowski rozmawia z Mateuszem Kossakowskim – zapowiedź

20 października zapraszamy na spotkanie z Mateuszem Kossakowskim, dziennikarzem, medioznawcą, specjalistą od komiksu. Rozmowa z cyklu „SDP Cafe – podaj dalej…” rozpocznie się o godz. 19 na kanale SDP na YouTube oraz na portalu sdp.pl, poprowadzi ją Zdzisław Piaskowski.  

 

Mateusz Kossakowski, absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, swoje zainteresowania medioznawcze koncentruje wokół szeroko pojętej popkultury i konsumeryzmu, przede wszystkim współczesnej literatury oraz komiksu. Rozpoczął pisanie pracy doktorskiej dotyczącej komiksu społecznie zaangażowanego oraz jego recepcji w przestrzeni medialnej, jest też autorem publikacji naukowej „Formy komiksowe i rysunkowa satyra wobec problematyki społeczno-obyczajowej w serwisie Instagram”.

 

Jako dziennikarz od dziesięciu związany z różnymi mediami o zasięgu lokalnym, regionalnym i ogólnopolskim. W tym roku założył firmę medialną Głosy Warmii i Mazur, która wydaje portale glosmazur24.plgłoswarmii24.pl. Jest wiceprezesem Oddziału Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

 

„SDP Cafe – podaj dalej…” to cykl rozmów przygotowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, których bohaterami są dziennikarze-twórcy kultury. Formuła zakłada, że w następnych odcinkach gość może wystąpić w roli gospodarza i zaprosić na rozmowę kolejną osobę. Więcej informacji o projekcie TUTAJ.

 

Partnerzy:

Fundacja Kulturalna Polska, Fundacja Solidarności Dziennikarskiej

 

Patroni medialni:

TV Republika, „Sieci”, wPolityce.pl, „Do Rzeczy”, Radio Wnet, „Kurier Wnet” waw4free.pl, „Informator Stolicy”, kulturalni.pl, „Bez Wierszówki”, „Forum Dziennikarzy”

 

Projekt „Dziennikarze-twórcy kultury” finansowany jest ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Funduszy Promocji Kultury

 

SDP CAFE – PODAJ DALEJ… Zdzisław Piaskowski rozmawia z Zenonem Złakowskim – zapowiedź

Z pisarzem, poetą, dziennikarzem Zenonem Złakowskim, we wtorek, 19 października rozmawiać będzie Zdzisław Piaskowski. Premiera kolejnego spotkania z cyklu „SDP Cafe – podaj dalej…” o godz. 19 na kanale SDP na YouTube oraz na portalu sdp.pl.

 

Zenon Złakowski, rocznik 1942, to mieszkający w Olsztynie, pisarz, poeta, dziennikarz. Pracował w Radiu Olsztyn, współredagował pismo „Przemiany”, publikował w „Posłańcu Warmińskim”. Jako poeta debiutował w 1976 roku, trzy lata później wydał tomik „Podróż udziwniona”. W 1982 roku ukazała się jego powieść „Nim skończy się dzień”.

 

Od 1981 roku był związany z NSZZ „Solidarność”,  jest autorem wielu publikacji poświęconych historii związku w regionie warmińsko-mazurskim. Niebawem ukaże się jego najnowsza książka „Mój stan wojenny”, oparta na zapiskach pisarza z okresu stanu wojennego.

 

„SDP Cafe – podaj dalej…” to cykl rozmów przygotowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, których bohaterami są dziennikarze-twórcy kultury. Formuła zakłada, że w następnych odcinkach gość może wystąpić w roli gospodarza i zaprosić na rozmowę kolejną osobę. Więcej informacji o projekcie TUTAJ.

 

Partnerzy:

Fundacja Kulturalna Polska, Fundacja Solidarności Dziennikarskiej

 

Patroni medialni:

TV Republika, „Sieci”, wPolityce.pl, „Do Rzeczy”, Radio Wnet, „Kurier Wnet” waw4free.pl, „Informator Stolicy”, kulturalni.pl, „Bez Wierszówki”, „Forum Dziennikarzy”

 

Projekt „Dziennikarze-twórcy kultury” finansowany jest ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Funduszy Promocji Kultury

Wybrano nowy Zarząd Główny SDP

Hubert Bekrycht, Agnieszka Borowska, Maria Giedz, Witold Gadowski, Jolanta Hajdasz, Andrzej Klimczak, Sonia Kwaśny, Wanda Nadobnik, Mariusz Pilis, Wojciech Pokora, Grzegorz Radzicki, Aleksandra Tabaczyńska zostali wybrani do Zarządu Głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich na nową kadencję.

 

Głosowanie nad składem nowego zarządu było ostatnim punktem pierwszego dnia Sprawozdawczo-Wyborczego Zjazdu SDP, który w sobotę, 16 października rozpoczął się w Kazimierzu Dolnym.  Wcześniej delegaci udzieli absolutorium poprzedniemu Zarządowi Głównemu oraz wybrano na prezesa, na czwartą już kadencję, Krzysztofa Skowrońskiego.

 

jka

Krzysztof Skowroński prezesem SDP w kolejnej kadencji

Krzysztof Skowroński został ponownie wybrany przez Zjazd Delegatów SDP na prezesa stowarzyszenia.

 

Do rozstrzygnięcia doszło w trzeciej turze wyborów. Do walki o kierowanie największą i najstarszą organizacją dziennikarską  w Polsce stanęli, poza dotychczasowym prezesem Krzysztofem Skowrońskim, Aleksandra Rybińska-Wróbel, skarbniczka SDP oraz Zbigniew Rytel, prezes Oddziału Warszawskiego SDP i członek Zarządu Głównego. Dwie pierwsze tury głosownia nie przyniosły rozstrzygnięcie. Do trzeciej przeszli Rybińska-Wróbel i Skowroński. Kandydaturę obecnego prezesa poparło 64 delegatów, a jego rywalkę 50.

 

jka

Rozpoczął się Zjazd Delegatów SDP

W Domu Dziennikarza w Kazimierzu Dolnym, w sobotę 16 października rozpoczął się Sprawozdawczo-Wyborczy Zjazd Delegatów SDP. Potrawa do niedzieli. Główny punkt obrad to wybory władz stowarzyszenia.

 

Witając delegatów prezes SDP Krzysztof Skowroński wyraził nadzieję, że zjazd „zakończy się czymś dobrym”. Zanim uczestnicy rozpoczęli obrady minutą ciszy uczcili pamięć 74 dziennikarzy, którzy zmarli od 2017 roku, ich nazwiska odczytał prezes SDP.

 

W imieniu delegatów prezes Skowroński podziękował za 26 lat pracy na rzecz SDP dyrektor biura Zarządu Głównego Bożennie Dobrzyńskiej, która w tym roku przeszła na emeryturę.

 

 

Pierwszego dnia zjazdu delegaci wysłuchali m.in. sprawozdania Głównej Komisji Rewizyjnej, przegłosowali absolutorium dla Zarządu Głównego oraz wybrali nowe władze stowarzyszenia.

 

jka